SKALE Network (SKL) Nedir?

SKALE Network (SKL) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
870 kez okundu

SKALE Network, Ethereum’a özgü sınırsız sayıda güvenli, merkezi olmayan, yüksek performanslı blok zinciri çalıştırabilen bir ağdır. Bitci.com olarak bu makalede SKALE Network (SKL) Nedir sorusuna yanıt vereceğiz. Ayrıca SKL’nin özelliklerine ve fiyatına değineceğiz.

SKALE Network (SKL) Nedir?

Güvenli bir Ethereum ölçeklenebilirlik çözümü olarak hizmet veren genişletilebilir çok zincirli bir ağdır. Çoğu Katman 1 ve 2 ağının aksine; mimarisi sürekli olarak genişleyen dApp’e özgü zincirler kümesini desteklemek için oluşturulmuştur. Kritik ağ işlemini yönetmek ve düzenlemek için Ethereum ana ağını kullanmaktadır. Böylece genel ağ güvenliğini ve şeffaflığını arttırır.

Bağımsız ve dApp’e özgü SKALE blok zincirlerinin kullanımıyla güvenilir, yüksek verimli ve uygun maliyetli bir ortamda dApp’lerin dağıtımını sağlamaktadır. Geliştiriciler; bu blok zincirlerini oluşturmak için SKL tokeniyle ödeme yapmaktadırlar. Ayrıca SKL tokeni stake edilebilen ve yönetişim görevi için de kullanılabilen bir tokendir.

Diğer yandan platform birçok kayda değer ortağa sahiptir. SKALE Network’ün partnerleri arasında Ankr, Chorus, Cypher, Figmetn, NGC Ventures, Staked, Stakin ve Tuku bulunmaktadır.

SKALE Network’ün (SKL) Özellikleri Nelerdir?

  • Modüler, özelleştirilebilir ve hızlı L2 köprüsü
  • Hızlı blok süreleri ve anında kesinlik ile yüksek verim
  • Zincir üzerinde dosya depolama
  • Sıfır son kullanıcı gas ücreti
  • 150’den fazla düğüm ve 45’ten fazla doğrulayıcı kuruluşla tamamen merkeziyetsizlik
  • Rastgele düğüm seçimi ve sık düğüm dönüşüyle havuza alınmış güvenlik
  • EVM uyumlu

Diğer yandan SKALE’nin mimarisi; Ethereum ile uyumlu akıllı sözleşmeler yürüten uygun maliyetli, yüksek performanslı çoklu zincirler kurmayı hızlı ve kolay hale getiren, sürekli genişleyen dApp’e özel zincirler setini desteklemektedir.

SKALE Network’un (SKL) Toplam Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre SKALE Network’ün (SKL) maksimum arzı 7,000,000,000 SKL’dir. Toplam arzı 4,764,872,770 SKL olan platformun dolaşımdaki arz miktarı ise 3,647,227,671 SKL’dir. Bununla birlikte son 24 saatlik ticaret hacmi 5,834,989$ olan SKALE Network’ün piyasa değeri 169,077,504$’dır.

SKL tokeni şu anda kripto para borsalarında 0,04638682$ seviyesinden işlem görmektedir. Ancak Mart 2021’de 1,22$ seviyesine kadar yükselmiş ve kendi fiyat rekorunu kırmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.