SIX Network (SIX) Nedir?

SIX Network (SIX) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
521 kez okundu

SIX Network (SIX) işletmelerin varlıklarını blok zincirine geçirmelerine yardımcı olmak için oluşturulmuş bir blok zinciri altyapı katmanıdır. Bitci.com olarak bu makalede SIX Network Nedir sorusuna yanıt vereceğiz. Ayrıca mevcut SIX coin fiyatına değineceğiz. Keyifli okumalar dileriz.

SIX Network Nedir?

Merkezi olmayan finansal hizmetler ve işletmeler için gerekli bir blok zinciri altyapısı oluşturmaya odaklanmış protokoldür. Blok zinciri ve akıllı sözleşmeler aracılığıyla dijital varlıkların potansiyelini yansıtmaya odaklanmaktadır.

SIX, merkezi olmayan hizmetler sağlayarak dijital ekonomideki tüm paydaşlar için şeffaf, adil, güvenli ve verimli bir ekosistem oluşturmanın peşindedir. 2021 yılında DeFi tokenlerinin ticaretini kolaylaştıran ve merkeziyetsizlik sağlayan Definix’i piyasaya sürmüştür.

Definix Nedir?

Six Network’ün (SIX) amiral gemisi olarak adlandırdığı ürünü Definix’tir. Definix, endüstrideki işletmeler için çoklu blok zincir ağları üzerinde projeler oluşturabilecektir. Diğer yandan kullanıcılar ise gelişmekte olan dijital varlık yatırımı dünyasına erişim sağlayabileceklerdir. Definix’in içinde merkezi olmayan borsa (DEX), zincir üzerinde kripto varlık yönetimi ve bahis platformları bulunmaktadır.

SIX Protocol Nedir?

Web 3.0 dünyasına girmek isteyen işletmelere temel bir blok zinciri altyapısı sunmaktadır. İşletmeler; yeni bir token çıkararak, dApp (merkeziyetsiz uygulama) geliştirerek veya NFT projesi oluşturarak bu altyapıya erişim sağlayabilmektedir.

Protokol, endüstrideki işletmelere kripto para birimi veya NFT çıkarma, anahtar yönetimi, ilk varlık teklifi vb. gibi operasyonlarda yardımcı olmaktadır. Platform bunu özel olarak hazırladığı danışmanlık hizmet ve araç takımıyla yapmaktadır.

SIX Network Kimin Tarafından Kuruldu?

Platform Natavudh Pungcharoenpong (Moo) ve Vachara Aemavat (Kuk) tarafından hayata geçirilmiştir. Natavudh, finans ve yönetim alanında 18 yıllık bir tecrübeye sahiptir. Ayrıca Ookbee’nin kurucusu ve CEO’sudur.

Diğer yandan Vachara ise Tayland’daki işletmeler için veri analitiği, sosyal medya araçları ve blok zincirine odaklanan bir girişim olan Computerlogy’nin kurucusudur.

SIX Network (SIX) Toplam Arzı Nedir? SIX Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre SIX Network (SIX) toplam arz miktarı 999,999,970 SIX’tir. Dolaşımdaki arz miktarı ise 273,776,595 SIX olarak dikkat çekmektedir.

SIX coin şu anda kripto para borsalarında 0,0552$ seviyesinden işlem görmektedir. Ancak Kasım 2021’de 0,567$ seviyesine kadar yükselmiş ve kendi fiyat rekorunu kırmayı başarmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.