ShipChain (SHIP) Nedir?

ShipChain (SHIP) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
426 kez okundu

ShipChain, tüm dünyada ve ötesinde emtia taşımacılığını iyileştirmeyi amaçlayan bir blok zinciridir. Bitci.com.tr olarak bu makalede ShipChain (SHIP) Nedir sorularına yanıt vereceğiz. Ayrıca SHIP fiyatına değinmeyi de ihmal etmeyeceğiz. Keyifli okumalar dileriz.

ShipChain (SHIP) Nedir?

Ne yazık ki tedarik zincirinin büyük darboğazları vardır. Birleşik bir iletişim platformunun olmaması, çeşitli kullanıcıların verimli bir şekilde etkileşime girmesine engel olur. Çoğu kara taşımacılığı sağlayıcısı, taşıyıcılar, hükümetler, gümrük ve nakliye komisyoncuları mallarını takip etmeyi modası geçmiş yöntemlerle yapmaktadır. KPGM’ye göre küresel üreticilerin %40’ı tedariklerde bilgi ve malzeme görünürlüğünden yoksundur.

Böylelikle taşıyıcının hacmi artıkça müşteri beklentileri de artar. Hem endüstriyel hem de bireysel müşteriler, daha fazla esneklik daha fazla şeffaflık ve fiyatlar ile hızlı sevkiyat beklemektedir.

ShipChain platformunun çalışma mantığını şöyle açıklanır. Nakliyeciler, lojistik hizmetlerin müşterileridir. Onlar yükü olan ve taşınmasına ihtiyaç duyan aktörlerdir. Brokerler, endüstrinin kapı bekçileri olarak hareket eder. Bunlar nakliyecilerden ödeme alır ve mallara sigorta yapar. Taşıyıcılar ise yük taşımacılığı hizmetleri sağlar. Sürücüler, bir filodaki tek bir aracın operatörleridir.

ShipChain, bugün lojistik sektörünün karşılaştığı en büyük sorunları çözme misyonu ile kuruldu. Çözümleri derin teknoloji gerektirir ancak vizyonları oldukça basittir. Fabrikadan, tarladan veya çiftlikten ayrıldığı andan bitmiş ürünü müşterinin kapısına kadar teslim etmeye kadar tüm tedarik zinciri boyunca tam entegre bir sistem hayal eder. Bu, nakliyenin geleceği olan ShipChain platformudur.

ShipChain Özellikleri Nelerdir?

ShipChain sözleşmesi, dağıtılmış defterde bir nakliye emanetini düzenlemek için herkes tarafından çoğaltabilen ve kullanılan bir Ethereum EVM akıllı sözleşmedir. Genel gönderi tamamlama, ana Ethereum blok zincirinde depolanıp maliyet düşük tutmak için bireysel izleme yol noktaları ve yük verileri ShipChain Protokolü (Ethereum yazılımı çatalı) üzerinde çalışan ilişkili bir yan zincirde saklanıp doğrulanır. ShipChain Vakfı, ‘’ShipChain Prime’’ adı verilen uygulama ile sürdürür. Büyük ortaklar ShipChain Foundation’ın yardımı ile kendi ShipChain protokolü yan zincirleri çalıştırmaktadır.

ShipChain Web merkezi olmayan aracılık sistemidir. Öncelikle nakliyecileri ve taşıyıcıları birbirine bağlayan açık pazardan oluşur. ShipChain, blok zinciri pazarına açık erişime izin verir. Ancak birçok taşıyıcı ve ulaşım modunda yük gönderilerini rezerve etmek ve yönetmek için ShipChain Web Platformu kurulmuştur.

ShipChain (SHIP) Toplam Arzı Nedir? SHIP Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre ShipChain (SHIP) toplam arz miktarı 600,000,000 SHIP’dir. Dolaşımdaki arz miktarı ve piyasa değeri bilinmemektedir. SHIP şu anda kripto para borsalarında 0,00030$ seviyesinden işlem görmektedir. Ancak Nisan 2018’de 0,20$’ı görerek kendi fiyat rekorunu kırmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.