ShareToken (SHR) Nedir?

ShareToken (SHR) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
763 kez okundu

ShareToken (SHR) ShareRing uygulaması, ShareRing mağazası ve her kullanıcının ShareRing ID’sini içeren ShareRing platformunun yardımcı tokenidir. Farklı sektör ve coğrafyalar arasındaki paylaşım hizmetlerinin ödemesinde kullanılacaktır. Bitci.com olarak bu makalede ShareToken Nedir ve SHR Nedir sorularına yanıt vereceğiz. Keyifli okumalar dileriz.

ShareToken Nedir? SHR Nedir?

SHR veya ShareToken, ShareRing uygulamasının kripto para birimidir. ShareRing ise tüm endüstriler ve coğrafyalarda paylaşım hizmetlerini bir araya getirerek oldukça paylaşım ekonomisini merkezileştirmeyi hedefleyen bir platformdur. Kullanıcılar ShareRing merkeziyetsiz pazarını kullanarak dünyanın her yerinden hizmetlere güvenli bir şekilde erişip bağlantı kurabilmektedir.

ShareRing Nedir?

Dağıtılmış defter teknolojisini ve çift token mekanizmasını kullanan açık kaynaklı bir blok zinciri tabanlı platformdur.

Platforma göre; mevcut hizmet paylaşım ekonomisi fazla parçalanmıştır. Bu da tüketiciler için bunaltıcı olabilmektedir. Platform, kullanıcıların dünya çapındaki hizmetlere güvenli bir şekilde erişebilmesini istemektedir. Ayrıca bu hizmetler için ödeme yapılacak tek bir merkezi olmayan pazar yeri ve dijital para biriminin kullanıcılarla buluşturulması amaçlanmıştır.

ShareRing Kimin Tarafından Kuruldu?

Platform altı kişi tarafından ortaklaşa kurulmuştur. Bu kişiler şunlardır: Tim Bos, Rohan Le Page, Peter David, Neville Christie, Jane Sadler-Kidd ve Barry Brewster.

Ekip üyelerinden bazıları ShareRing öncesi araba paylaşım ve kiralama teknolojisine tedarik çözümü geliştirmek için çalışıyorlardı. Nitekim devamında “Keaz” isimli araç paylaşımı çözümünü de oluşturdular. Bununla “Keaz” ekibine Rohan Le Page’in katılmasıyla da ShareRing’i oluşturmaya giden yolun adımları atılmıştır.

SHR Nedir? SHRP Nedir?

Yukarıda bahsettiğimiz gibi platform çift token mekanizmasına sahip. Bu mekanizmayı oluşturan tokenler: ShareToken (SHR) ve SharePay (SHRP).

ShareToken, ShareRing ekosisteminde kullanılan para birimidir. Diğer yandan SHRP ise kullanıcı ve hizmet sağlayıcı arasında mal ve hizmetler için ödeme olarak kullanılmaktadır.

ShareToken (SHR) Toplam Arzı Nedir? SHR Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre ShareToken (SHR) toplam arz miktarı 4,396,000,000 SHR’dir. Ancak dolaşımdaki arz miktarı tam olarak bilinmemektedir. Bununla birlikte ShareToken (SHR) son 24 saatlik ticaret hacmi 226,252$ iken piyasa değeri 29,099,831 SHR’dir.

SHR şu anda kripto para borsalarında 0,00233$ seviyesinden işlem görmektedir. Ancak Mart 2021’de 0,098$ seviyesine kadar yükselmiş ve kendi fiyat rekorunu kırmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.