ShapeShift (FOX) Nedir?

ShapeShift (FOX) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
587 kez okundu

ShapeShift (FOX), Erik Voorhes tarafından 2013 yılında oluşturulan ve 2014 yılında görücüye çıkarılan bir kripto para borsasıdır. Bitci.com olarak bu makalede ShapeShift Nedir sorusuna yanıt vereceğiz. Bununla birlikte proje hakkında diğer merak edilen konulara da değineceğiz.

ShapeShift (FOX) Nedir?

Herkesin kripto para edinme sürecini basitleştirme amacıyla ortaya çıkan, kolay kullanıma sahip bir platformdur.

2014 yılında lansmanı gerçekleşen borsa, ilk zamanlar sadece birkaç koini desteklemekteydi. Ancak 2015 yılının sonuna doğru 1000’e yakın işlem çifti ve 40 kadar kripto para projesi borsada yer almaya başladı. Bununla birlikte 2018’in ortalarına gelindiğinde ise borsanın desteklediği koin sayısı 100’ü geçti.

Ağustos 2017’de ShapeShift, dikkat çeken bir alım gerçekleştirdi. Platform, KeepKey isimli donanım cüzdanını satın aldı. Bu sayede kullanıcılar, kripto varlıklarını borsalara emanet etmeden KeepKey’de saklama olanağına sahip oldu.

ShapeShift’in (FOX) Amacı Nedir?

ShapeShift’in amacı; yatırıcımların kripto varlıklarını depolamalarını sağlamak ve alım satım işlemleri için onlarada güvenilir bir platform sunmaktır.

Platform; self-custody bir platform olarak tanımlanmaktadır. Yani kullanıcıları, anahtarlarını her zaman kontrol edebilmektedir. Platform, kişisel bilgi toplamamakta ve işlem ücreti almamaktadır.

ShapeShift’in Kurucusu Kimdir?

Platform, Erik Voorhees ve Jon ShapeShift isimli anonim kullanıcı tarafından kuruldu. Platform aslında 2014 yılında İsviçre merkezli özel bir şirket olarak kurulmuştur. Ancak 2021’de tamamen merkeziyetsiz hale getirilmiştir. Bu sebeple platformun tüm kaynak açık hale getirilmiştir. Ek olarak mülkiyet ve yönetim tamamen FOX Token sahipleri topluluğuna bırakılmıştır. Bunun sebebi “kullanıcı egemenliği korumak” olarak açıklanmıştır.

ShapeShift’in (FOX) Toplam Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre ShapeShift’in (FOX) toplam arz miktarı 1,000,001,337 FOX’tur. Dolaşımdaki arz miktarı ise 379,002,659 FOX’tur. Bununla birlikte projenin son 24 saatlik ticaret hacmi 170,661$ iken piyasa değeri 46,142,269$’dır.

FOX tokeni şu anda kripto para borsalarında 0,121862$ seviyesinden işlem görmektedir. Bu hafta içinde en yüksek 0,14$ seviyesini gören FOX, en düşük ise 0,12$’ı görmüştür. Ek olarak Nisan 2021’de 1,65$’a yükselen FOX tokeni bu seviyeyle birlikte kendi fiyat rekorunu kırmayı başarmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.