Secret (SCRT) Nedir?

Secret (SCRT) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
1649 kez okundu

Secret (SCRT) Web 3.0 tarafından desteklenen ve merkeziyetsiz uygulamalarda kullanılması tasarlanan bir kripto para birimidir. Veri gizliliğine sahip ve akıllı sözleşmeler için kullanılan Secret Network’ün projesidir. Geçmişi bir başka kripto para projesi olan Enigma’ya dayanmaktadır. Enigma’yı kuran isimler, Secret’ın kuruluşunda da rol oynamıştır. Ethereum ağı üzerine inşa edilmiştir. Kısaltması SCRT’tir. 

Secret (SCRT) Ne Yapar?

Secret, merkeziyetsiz uygulamalarda (dAPP’ler) toplanan bilgilerin gizli kalmasını sağlar. Blockchain ağındaki işlemler herkese açıktır yani herhangi bir gizlilik taşımaz. SCRT ise gizliliği koruyan akıllı sözleşmeleri sistemine alır. Kullanıcıların daha güvenli merkeziyetsiz uygulamalar oluşturmasını sağlar.

Secret’ın (SCRT) Avantajları Nelerdir?

Gizlilik odaklı projelere ilgi son dönemde artmaktadır. Secret Network da alanında öne çıkmış projelerden biridir. 

Secret SCRT ayrıca NTF pazarında dikkat çeken bir kripto para birimidir. Ünlü yönetmen Quentin Tarantino da Secret’la işbirliği içerisindeki isimlerden biri. Yönetmenin kültleşmiş filmi Pulp Fiction’ın senaryosunun el yazısıyla yazılmış bazı bölümleri ve yönetmenin filmle ilgili ses kayıtları SCRT ile yapılan işbirliği sonucunda önümüzdeki dönemde gün yüzüne çıkacak. 

Proje yatırımcılarına stake etme şansı da sunuyor. SCRT’lerinizi kilitleyerek hem daha çok SCRT elde edebilir hem de projenin gelişimine destek verebilirsiniz.

Secret’ın Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Projenin toplam arzı 190,165,060 SCRT’dir. Dolaşımdaki arz ise 149,815,729 SCRT’dir. Şu andaki fiyatı 8,77$ olan Secret (SCRT), 28 Ekim 2021’de ise zirve fiyatı olan 10,38$’a ulaşmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.