SafePal (SFP) Nedir?

SafePal (SFP) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
1250 kez okundu

Kripto para birimleri arasında adından sıkça söz ettiren bir coin var: SafePal. SFP, yatırımcıların yeni gözdesi olma yolunda hızla ilerliyor. Kullanıcıların NFT’leri yaratma ve satın alma hakkına sahip olduğu SafePal Platformu daha çok fazla özelliğe sahip. Bitci.com olarak bu makalede SafePal Nedir sorusuna yanıt vereceğiz. SafePal’a daha yakından bakmak istiyorsanız yazımızı okuyabilirsiniz. Ayrıca SafePal’in avantajlarına ve geleceğine de göz atacağız.

SafePal (SFP) Nedir?

SafePal, Safepal Swap ve SafePal donanım cüzdanı ile kullanabildiğiniz bir kripto paradır. Platformun ürün ve hizmetlerinden yararlanmak için kullanılan ödeme aracına SFP adı verilmiştir. SafePal platformunda SFP Token sahibi olan kullanıcılar NFT’leri yaratma ve satın alma hakkına sahip olurlar. Ekolojik ortaklar ile airdrop, ağa bağlı staking işlemlerinden SafePal ile yararlanılmaktadır. Söz konusu token, SafePal platformunun yerel kripto para birimi ve yönetişim tokenidir.

Proje, tümü SafePal Uygulaması aracılığıyla eşleşen ve yönetilen donanım ve yazılım cüzdanları sağlar. Bununla birlikte Binance tarafından yatırım yapılan ve desteklenen ilk donanım cüzdanıdır.

SafePal’ın İçeriği Nedir? 

SafePal cüzdanı; Ethereum, Binance Smart Chain (BSC) ve TRON blok zincirlerindeki popüler tokenlere ek olarak birçok popüler kripto varlığını desteklemektedir. Bununla birlikte platform, kullanıcılarına varlık güvenliği sağlar. Ayrıca kullanıcılarına; portföylerini depolayabilme, yönetebilme, takas edebilme, ticaret yapabilme ve büyütebilme fırsatı sunar.

SafePal’u 2018 yılında Veronica Wong liderliğindeki bir ekip kurdu. Birincisi projenin amacı, kripto kullanıcıları için oldukça uygun fiyatlı bir donanım cüzdanı sağlamaktı. İkinci olararak projenin diğer bir amacı kullanıcılarına güvenli yazılım cüzdanları sunmak.

SafePal’ın hizmetlerini ise SafePal S1 Donanım Cüzdanı, SafePal Cypher, SafePal Yazılım Cüzdanı, SafePal Uygulaması olarak dört başlık altında toplayabiliriz. 

SafePal’ın Avantajları Nelerdir?

Bu projenin yatırımcılar tarafından tercih edilme sebepleri arasında çok fazla faktör rol oynamaktadır. İşte onlardan en fazla öne çıkanlar:

  • SafePal platformuna bağlı şekilde kripto para cüzdanınızda SFP tokeni kilitleyebilirsiniz. Bu kapsamda piyasa volatilitesinden korunarak, belirli vade sonunda pasif gelir elde edebilirsiniz.  
  • SFP alım satım işlemlerinde emir onayı için bekleme süresi kısadır. Bu işlem hızlılığı sayesinde avantajlı yatırım pozisyonlarını beklerken fırsatı kaçırma riskiniz azdır.
  • SFP transferinde ortaya çıkan masraf geleneksel bankacılık hizmetlerinin masraflarından oldukça düşüktür.
  • NFT’leri ağa kazandırırsanız SFP hediyelerini cüzdanınıza alabilirsiniz. 

SafePal’ın Geleceği Nasıldır?

Uzmanlar ağırlıklı olarak altcoin’in hem yakın hem de uzak geleceğine dair olumlu görüşlere sahip.  Genel olarak SFP tokenin piyasalardaki işlem hacminin artması ve giderek büyümesi beklentiler arasında.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.