Roco Finance (ROCO) Nedir?

Roco Finance (ROCO) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
1496 kez okundu

Roco Finance oyun geliştiricilerine, içerik oluşturuculara ve oyuncu topluluklarına blok zincir hizmetleri sağlayan bir projedir. Merkeziyetsiz bir GameFi platformudur. Avalanche ağı üzerinde oluşturulmuştur. Platformun kripto para birimi ROCO’dur.

Roco Finance’ın CEO’su Sebahattin Akay’dır. Platform, Avalanche başta olmak üzere Alameda Research, Avalaunch, Huobi Capital, Gate Labs, Hoop Ventures, Muhabbit Capital, Pangolin, M6, DCI Capital, ZBS Capita ve birçok partnerle iş birliği içerisindedir.

Roco Finance (ROCO) Nedir?

Roco Finance oyun geliştiricileriyle oyuncuları buluşturur. Kullanıcıların oyun oynarken para kazanmalarına olanak tanır. Aynı zamanda oyuncular ROCO ile NFT pazar yerinde alışveriş de yapabilirler. Oyuncular oyun içi kazançlarını gerçek dünyaya aktarabilir ya da gerçek dünyadaki değerlerini oyuna aktarabilir. Platformda oyuncuların ve geliştiricilerin gelir elde edebilecekleri farming ve staking imkanları da mevcuttur.

Ayrıca Roco Finance, geleceğinin açık olduğu düşünülen oyun projelerine potansiyellerine ulaşma konusunda yardım eder. Ekosistemi yönlendirmeyi hedeflemektedir.

Proje sayesinde pasif gelir edilebilmesi projenin tercih edilmesindeki nedenlerden biridir. Ancak oyun dünyasında son dönemde popüler olmuş birçok projenin oluşu ROCO’nun çetin bir rekabete gireceğine işarettir.

Platform şu ana dek birçok oyunu piyasaya sunmuştur. Bu oyunlar şunlardır: Rise Online, Xerians Universe, Dogeon, Talecraft, Heroes of NFT, Crabada, Islander.

Roco Finance’ın (ROCO) Avantajları Nelerdir?

  • Daha hızlı işlemler ve ucuz ücretler.
  • Nadirliği kanıtlanabilir öğeler.
  • Öğelerin ortak oyunlarda kullanılabilmesi.
  • Güvenli teslimat.
  • Düzenlenmiş P2P eşya takası.
  • Kolay ve güvenli oyun içi eşya takası.
  • En değerli ve nadir sanal oyun öğelerinin NFT olarak alım-satımına izin verilmesi.

Roco Finance’ın (ROCO) Arzı ve Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre Roco Finance 100,000,000 ROCO’luk toplam arza sahiptir. Ancak dolaşımdaki arz bilinmemektedir. 26 Ekim 2021’de 6,32$’a ulaşıp rekor fiyatını gören ROCO, şu sıralar ise 0,521724$ seviyelerinden işlem görmektedir.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.