RMRK (RMRK) Nedir?

RMRK (RMRK) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
1067 kez okundu

NFT dünyasının en önemli yıldızlarından biri olan RMRK  sektöre kazandırdığı bir dizi yenilikle adından söz ettiriyor. Kusama blok zinciri altyapısı ile oluşturulan RMRK yatırımcıların da en çok rağbet gösterdiği NFT tokenlerinde bir tanesi. Siz de NFT dünyasına adım atmak istiyorsanız RMRK sizin için uygun adres olarak görülebilmektedir. Öyleyse RMRK hakkında daha fazla bilgi sahibi olmaya başlayabilirsiniz. Bitci.com olarak bu makalede RMRK Nedir sorusuna yanıt vereceğiz. Ek olarak RMRK’nin nasıl alınabileceğine ve fiyatına değineceğiz.

RMRK Nedir? 

RMRK, kusama blok zincirinde inşa edilen beş “NFT lego” ilkelerini oluşturan bir dizi standarttır. Bu legoları bir araya getirmek, kullanıcının keyfi, karışık bir şekilde NFT sistemleri oluşturmasına olanak sağlamaktadır. RMRK ise Kusama blok zinciri altyapısı ile oluşturulmuştur. Bu platformunun yerel kripto para birimidir.

Kusama’nın daha geniş alanlardaki NFT stratejisinin bir parçası olan bu platform, piyasaya çıktıktan hemen sonra kripto para borsasındaki yerini aldı. Platformu, Web3 Foundation ve NFT 2.0 projesinin kurucusu olan Bruno Skvorc hayata geçirdi.

RMRK’nin İçeriği Nedir?

Ekip, akıllı sözleşme kullanmadan “Kanaria” adlı oyun şeklinde bir “ilk koleksiyon arzı” başlatmıştır. Bu sayede NFT topluluğuna “kitle fonlaması yaklaşımı” imkanı sunulmuştur. Bu sayede değeri 2 Milyon ABD Doları’nı bulan sınırlı bir NFT satışı gerçekleştirilmiştir.

RMRK, Katsuma blok zinciri altyapısını kullanarak güvenlik ve şifreleme işlemlerini yapmaktadır. Katsuma blok zinciri oldukça güvenilir olsa da RMRK projesinin güvenilir olup olmadığını bize zaman gösterecektir.

RMRK Token Nasıl Alınır?

Öncelikle RMRK Token’in  işlem gördüğü borsalara erişim sağlanır. Burada hesap oluşturduktan sonra bakiyenizi tanımlayabilirsiniz. RMRK Token satın almaya hazırsınız. Ayrıca RMRK Token’i cüzdanda depolayabilir veya al – sat gerçekleştirilebilirsiniz

RMRK’nin Geleceği Nasıldır?

Piyasaya hızlı bir giriş yapan RMRK, güvenli ve büyük kabul edilen kripto para borsalarında listelendi. Bu da fiyatının 8 ABD Doları civarında seyretmesini sağladı. Kripto para analistleri RMRK’nin gelecek dönemler için de olumlu sinyaller verdiğini söylüyor.

Uzun vadeli yatırım düşünenler için RMRK’nin uzun vadede kazanç potansiyeli %115,82 olarak belirlenmiştir. 2026 yıl sonuna ilişkin yapılan fiyat analizlerinde ise 203 ABD Doları seviyesinin üstünde bir fiyat artışı görülmektedir.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.