Ripple (XRP) Nedir?

Ripple (XRP) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
1419 kez okundu

Ripple bir ödeme ağı sistemidir ve kripto para birimidir. Ripple diğer kripto paralar aksine merkezi olan bir kripto paradır. Aynı zamanda amacı para transferlerini blockchain ağı üzerinden güvenilir ve ucuz bir şekilde yapılabilinmesidir. Bu makalemizde, Ripple nedir, Ripple nasıl alınır ve Ripple kaç TL gibi soruların cevaplarını bulabileceksiniz.

Ripple nedir?

Bir süredir adını davalar ile duyduğumuz Ripple, 2012 yılında Western Union ve Swift gibi para transfer sistemlerine alternatif olarak ortaya atıldı. RippleNet ağı ile karşımıza çıkan Ripple, madencilik yapılmayan kripto para birimlerinden biri.

Ripple nedir, Ripple nasıl alınır, Ripple kaç TL

Tanıtıldığı günden itibaren piyasada 100 milyar Ripple (XRP) bulunmaktadır. Ripple’ı geliştiren ekibin 55 milyar XRP’ye sahip olduğu bilinmektedir. Ripple işlemleri, Bitcoin’den daha hızlı ve daha ucuz gerçekleştirilmektedir.

Dünyanın en büyük bankaları tarafından da tercih edilen Ripple, en çok kullanılan kripto para birimleri arasında yer alıyor.

Ripple ve iki yöneticisine 1,3 milyar dolarlık kayıtsız menkul kıymet satışı yapıldığı gerekçesiyle Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından dava açıldı. 22 Şubat’ta gerçekleşecek duruşma sonrasında Ripple’ın tekrar yükselişe geçmesi bekleniliyor.

Ripple nasıl alınır?

Hızlı ve düşük komisyon ücretine sahip olan ve yüksek işlem hacmiyle dikkat çeken Ripple’ı satın almak  için Bitci.com’u tercih edebilirsiniz. Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve Ripple gibi kripto para birimlerini kolay ve güvenilir şekilde satın alabilirsiniz, Aynı zamanda Bitci tarafından geliştirilen cüzdanlarda saklayabilirsiniz.

Ripple (XRP) kaç TL?

Ripple, stablecoin olmadığı için fiyatı anlık olarak değişmektedir. Hem Ripple hem de diğer kripto para birimlerinin anlık fiyatlarını öğrenmek için Bitci.com’u ziyaret edebilirsiniz. Aynı zamanda Bitci borsası üzerinden güvenli ve hızlı bir şekilde alım/satım yapabilirsiniz.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.