Ripio Credit Network (RCN) Nedir?

Ripio Credit Network (RCN) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
450 kez okundu

Ripio Credit Network (RCN) borç verme ekosistemindeki şeffaflığı ve güvenilirliği artırmayı amaçlayan, dünyanın her yerindeki borç verenleri ve borç verenleri birbirine bağlayan kredi protokolüdür. Bitci.com olarak bu makalede Ripio Credit Network ve RCN Nedir sorularına yanıt vereceğiz. Ayrıca Ripio Credit Network’ün (RCN) fiyatına değineceğiz. Keyifli okumalar dileriz.

Ripio Credit Network Nedir? RCN Nedir?

Şeffaf ve sınırsız borç piyasaları oluşturmak için blok zincirindeki borç verenleri, borç alanları ve kredi yaratıcılarını birbirine bağlayan açık kaynaklı bir küresel kredi ağıdır.

Ethereum üzerine inşa edilmiş blok zinciri tabanlı bir kredi sistemi platformudur. Ripio Credit şirketinin merkezi Grand Cayman’dadır ve 2016 yılında Sebastian Serrano tarafından kurulmuştur. Platform, şeffaflık ve güvenilirlik sağlamak için akıllı sözleşmeler kullanır; borç verenlerin ve borç alanların küresel olarak bağlantı kurmasını sağlar.

Ripio Credit Network Hangi Güçlü Yönlere Sahiptir?

Finansal Verimlilik: Eşler arası kredilerdeki ödünç alma ve ödünç verme APR’leri arasında bir fark bulunmamaktadır. Yani borç alanlar daha az öderken borç verenler daha fazla kazanabilmektedir.

Özelleştirilebilirlik: Eşler arası krediler, borçluların kendi APR’lerini (yıllık yüzde oranı) seçmelerine olanak tanımaktadır.

İstikrar: Eşler arası kredilerin (peer-to-peer lending) APR’leri, vadeleri boyunca değişmez. Kullanıcılar, ilk günden son güne kadar ne kadar ödeme yapacaklarını önceden bilirler.

Ripio Credit Network Kimin Tarafından Kuruldu?

Ripio Credit Network (RCN) Ripio Group’un CEO’su Sebastian Serrano tarafından kurulmuştur. Sebastian Serrano, Arjantinli bir teknoloji girişimcisidir. 2013 yılında fiat paradan kripto paraya aracılık eden ve fintech çözümü sunan Ripio’yu başlatmıştır.

Kripto para projesi RCN ise 2017 yılında kredi arzı ve talep arasındaki uçurumu kapatmak için doğmuştur. Ayrıca birden fazla paydaş için merkezi olmayan borç verme ve borçlanma çözümlerinden oluşan yeni bir ekosistem yaratmayı hedeflemiştir.

Ripio Credit Network Toplam Arzı Nedir? RCN Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre Ripio Credit Network (RCN) toplam arz miktarı 999,942,647 RCN’dir. Dolaşımdaki arz miktarı 530,848,856 RCN’dir. Bununla birlikte RCN son 24 saatlik ticaret hacmi 6,447$ iken piyasa değeri 1,757,195 RCN’dir.

Ripio Credit Network (RCN) şu anda kripto para borsalarında 0,0033$ seviyesinden işlem görmektedir. Ancak Ocak 2018’de 0,52$ seviyesine kadar yükselmiş ve kendi fiyat rekorunu kırmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.