Request Network (REQ) Nedir?

Request Network (REQ) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
587 kez okundu

Request Network, herkesin güvenli şekilde ödeme talep edebileceği ve alabileceği Ethereum tabanlı merkezi olmayan bir ödeme sistemidir. Bitci.com olarak bu makalede Request Network (REQ) Nedir sorusuna yanıt vereceğiz.

Request Network (REQ) Nedir?

Küresel para birimleriyle çalışan ve daha ucuz, güvenli bir çözüm sağlamak için üçüncü taraflara olan ihtiyacı ortadan kaldırmaktadır. Para transferlerini daha kolay, ucuz ve güvenli hale getirmeyi amaçlamaktadır.

Request Network’teki işlemler değişmez bir şekilde kaydedilir ve talep aracı olmadan işlenmektedir. Şirketler ve bireyler; Ethereum, Polygon, Celo, Fantom ve Near gibi birçok ödeme ağının dijital para birimlerinde ödeme yapıp almaktadır.

Request Network’ün kurucuları Christophe Lassuyt ve Etienne Tatur’dur. Christophe Lassuyt şu anda platformun ana topluluk yöneticisidir ve sekiz yıldan fazla süredir kripto ve web 3.0. endüstrisinden yer almaktadır. Öte yandan Etienne Tatur ise platformun CTO’su konumundadır ve 2014 yılından beri Web 3.0 alanında projeler üretmektedir.

Request Network’ün (REQ) İşleyişi Nasıldır?

Request Network’te kullanıcı ödemenin hangi adrese tahsis edileceğini ve ödeme tutarını tanımlayarak bir ödeme talebi oluşturmaktadır. Ek olarak kullanıcı, talebini faturaya çevirerek ödemenin hükümlerini tanımlayabilmektedir. Sürecin her adımı Request Network’te belgelenip saklanmaktadır. Sürecin parçası olan herkes, bu sayede tüm fatura ve ödemeleri kolayca takip edebilmektedir. Ayrıca platform, her bir ülkenin ticaret yasalarına uyumlu kalabilmesi için dünya çapındaki mevzuatlarla entegre edilmiştir.

Platform üzerindeki ödeme işlemleri, blok zinciri vasıtasıyla bir fatura gönderilerek gerçekleştirilmektedir. Eşler arası bir şekilde tek bir tıklamayla ödemeler yapılabilmektedir. Ödemelerin anında iletiliyor oluşu Request Network’ün en önemli avantajlarından biri olarak dikkat çekmektedir. Kullanıcıların hesap bilgilerini paylaşmalarına gerek yoktur. Blok zincir teknolojisi, üçüncü taraflara olan ihtiyacı ortadan kaldırmaktadır. Üstelik bu durum maliyetlerin azalmasına yol açmaktadır.

Request Network, son kullanıcı için Ethereum ve IPFS gibi merkeziyetsiz blok zincirlerinden yararlanmaktadır. Bunu sebebi kullanıcıya güvenlik, gizlilik ve veri sahipliği sağlamaktır.

REQ Tokeni Nedir?

Platformun kripto para birimi REQ tokenidir. REQ, Ethereum platformuna dayalı ERC-20 standartlarına dayalı bir tokendir. REQ vasıtasıyla gerçekleştirilen talepler değişmez bir dijital defterde saklanmaktadır. Bu defter aynı zamanda denetim amaçları için kanıt işlevi görmektedir.

REQ tokeni Metamask, Argent MyEtherWallet, Ledger, imToken, Trezor, Atomic Wallet, Jaxx Liberty ve Trust Wallet cüzdanlarında saklanabilmektedir.

Request Network’ün (REQ) Toplam Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre Request Network’ün (REQ) toplam arzı 999,876,008$’dır. Dolaşımdaki arz miktarı ise 775,024,769$’dır. Son 24 saatlik ticaret hacmi 20,962,294$ olan projenin piyasa değeri 177,659,815$’dır.

Request Network (REQ) şu anda 0,228912$ seviyesinden işlem görmektedir. Ancak Ocak 2018’de 1$ seviyesini aşmayı başarmış ve 1,06$’ı görerek kendi fiyat rekorunu kırmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.