Ren (REN) Nedir?

Ren (REN) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
1048 kez okundu

Kullanıcıların dijital varlıkları bir blok zincirinden diğerine taşımasına ve zincirler arası likidite oluşturmasına izin vermek için tasarlanmış açık bir protokoldür. Bitci.com olarak bu makalede Ren (REN) Nedir sorusuna yanıt vereceğiz. Ayrıca Ren’in (REN) ortaya çıkışına, kullanıcılarına sunduklarına ve mevcut fiyatına değinmeyi de ihmal etmeyeceğiz. Keyifli okumalar dileriz.

Ren (REN) Nedir?

Dijital varlıkların farklı blok zincirlere taşınması izin veren protokoldür. Mevcut kripto varlıklarının küresel eşler arası (P2P) transferini teşvik eden bir yazılımdır. Bunu yapmak için, kullanıcıların Bitcoin ve Bitcoin Cash gibi muadilleriyle 1:1 desteklenen ve Ethereum’un ERC-20 standardına uygun tokenler oluşturmasına olanak tanımaktadır. Bu tokenler, sarışmış Bitcoin’e (Wrapped Bitcoin / WTBC) benzemektedir. Kullanıcılar, kripto para varlıklarını Ren’de saklayabilir ve günlük alım satım yapmak için REN tokenini kullabilmektedir.

Ren (REN) Nasıl Ortaya Çıktı?

Kripto para sektörü, farklı borsalarda bulunan binlerce koinle oldukça popüler durumda. Ancak kripto para yatırımcıları halihazırda bazı sorunlarla karşı karşıya geliyor. Bu zorluklardan biri de oldukça değişken pazarda yatırımların yönetim şekli.

Ren (REN) de bu soruna çözüm bulmak amacıyla ortaya çıkmıştır. Ren’i (REN) yazılım geliştiricileri Taiyang Zhange ve Loong Wang 2017 yılında başlatmıştır. Başlangıçta Republic Protocol olarak adlandırılan platform, daha sonrasında ise Ren adını almıştır.

Ren (REN) Kullanıcılarına Ne Sunar?

Kullanıcılar, Ren (REN) ile akıllı sözleşmelerde Bitcoin gibi dijital varlıklarını kilitleyebilmektedir. Ek olarak kullanıcılar, Ethereum blok zincirinde Ether’de eşdeğerini alabilmektedir. Ayrıca BTC sahipleri Ren’i, Bitcoin’lerini satmadan Ethereum’un DeFi ürünleri paketine erişmek için kullanabilmektedir.

Ren (REN) Toplam Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre Ren (REN) maksimum ve toplam arzı 1,000,000,000 REN’dir. Diğer yandan dolaşımdaki arz miktarı tıpkı maksimum ve toplam arz miktarı gibi 1,000,000,000 REN’dir. Bununla birlikte REN’in son 24 saatlik ticaret hacmi 14,498,432$ iken piyasa değeri 140,410,691$’dır.

REN şu anda kripto para borsalarında 0,14$ seviyesinden işlem görmektedir. Ancak Şubat 2021’de 1,80$ seviyesine kadar yükselip kendi fiyat rekorunu kırmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.