ReddCoin (RDD) Nedir?

ReddCoin (RDD) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
646 kez okundu

ReddCoin (RDD), sosyal medya aracılığıyla kullanılması için tasarlanmış merkezi olmayan açık kaynaklı bir kripto para birimidir. Bitci.com olarak bu makalede ReddCoin Nedir ve RDD Nedir sorularına yanıt vereceğiz. Ayrıda ReddCoin’in (RDD) kripto para borsasındaki mevcut fiyatına değineceğiz. Keyifli okumalar dileriz.

ReddCoin Nedir? RDD Nedir?

Litecoin’in kod tabanlı çatalından oluşturulmuş çevrimiçi sosyal platformlar için bir kripto para birimidir. 2014 yılında halka sunulmuştur. Mikro ödemeleri sosyal medyaya getirmek için blok zincir teknolojisini kullanmaktadır. Topluluk odaklı bir projedir. Projenin arkasındaki ana fikir, insanların mümkün olan en az zorlukla daha hızlı para almalarını ve göndermelerini sağlayacak bir kripto para geliştirmektir.

ReddCoin (RDD) blok zinciri, benzersiz hisse kanıtı (Proof-of-stake) teknolojisi nedeniyle madencilikten daha çevre dostudur. ReddCoin’in stake operasyonu neredeyse sıfır kaynak gerektirir. Ayrıca masaüstü, mobil, Raspberry Pi ve benzeri düşük kaliteli ve gömülü cihazlarda; ayrıca herhangi bir masaüstü veya dizüstü bilgisayarda da çalışmaktadır. Diğer birçok halka açık blok zinciri gibi ReddCoin (RDD) platformu da tam şeffaflık, açıklık ve özgünlük sunmaktadır.

ReddCoin (RDD) Nasıl Çalışıyor?

Örneğin Twitter’da ilginizi çeken bir tweet veya Facebook’ta beğendiğiniz bir gönderiyle karşılaştınız. Burda devreye ReddCoin (RDD) girmektedir. Çünkü ReddCoin (RDD) kullanıcılarına, beğendikleri gönderileri paylaşan veya oluşturan kişilere bir ödül (bahşiş) verme imkanı tanımaktadır. Üstelik bir başka kullanıcıya bahşiş verirken bahşiş veren kullanıcıdan herhangi bir işlem ücreti de alınmamaktadır. Bu bahşiş sistemi, gönderileri oluşturan veya paylaşan kişileri teşvik edip motive etmektedir. 

RDD Nedir?

RDD, ReddCoin platformunun yerel kripto para birimidir. Kullanıcıların, yayınladıkları içerik için başkalarını ödüllendirmelerine olanak tanımaktadır. Kullanıcıların verdikleri bahşişler RDD türünden karşı tarafa ödenmektedir.

ReddCoin (RDD) Toplam Arzı Nedir? RDD Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre ReddCoin (RDD) toplam arz miktarı tam olarak bilinmemektedir. Ancak dolaşımdaki arz miktarı 31,090,915,761 RDD’dir. Bununla birlikte ReddCoin’in (RDD) son 24 saatlik ticaret hacmi 17,606$ iken piyasa değeri 11,283,624$’dır.

ReddCoin (RDD) şu anda kripto para borsalarında 0,000363$ seviyesinden işlem görmektedir. Ancak Ocak 2018’de 0,0305$ seviyesine kadar yükselmiş ve kendi fiyat rekorunu kırmayı başarmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.