Radio Caca (RACA) Nedir?

Radio Caca (RACA) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
1486 kez okundu

Radio Caca, yeni bir sanal dünya etme vizyonunu paylaşan bireyler tarafından işletilen merkezi olmayan bir organizasyondur. Platform, metaverse içerisinde DeFi, NFT ve oyna-kazan oyunlarını birleştirmektedir. Bitci.com olarak bu makalede RACA Nedir sorusuna yanıt vereceğiz.

Radio Caca (RACA) Nedir?

Yeni bir sanal dünya ve etrafındaki alt yapıyı inşa etmeyi amaçlayan merkezi olmayan özerk bir organizasyondur. (DAO) Platform şu anda Ethereum üzerinde uygulama katmanları inşa etmektedir. Ancak uzun vadeli hedefleri USM Public Chain adlı halka açık blok zinciri olan kendi çözümlerini başlatmaktır. Bu zincirin Ethereum ve BSC gibi halka açık zincirlerle birlikte çalışabilir olması planlanmaktadır.

Platformun öne çıkan projesi USM ismi verilen metaverse projesidir. USM’nin açılımı United State of Mars’tır. USM; kullanıcıların arazi sahibi olabileceği, ev inşa edebileceği ve oyun oynayabileceği üç boyutlu bir gezegendir.

Ek olarak platformun bir NFT projesi bulunmaktadır. Elon Musk’ın annesi Maye Musk tarafından oluşturulan NFT’ler yalnızca Radio Caca aracılığıyla alınmaktadır. Pazarın NFT işlem hacmi 2021’nin sonunda 3 Milyon ABD Doları’nı aşmıştır.

USM Metaverse Nedir?

USM Lab tarafından oluşturulan USM Metaverse, oyuncuların mülk sahibi olabileceği üç boyutlu bir metaverse gezegenidir. Bu sahiplenme, nesnelerin gerçek hayattaki sahiplenmesine benzer ancak platformda sanal NFT formatında gerçekleştirmektedir. Bu durum da meta veri tabanın dijital bir ekonomi yaratmaktadır.

Ek olarak bu metaverse projesi, oyuncuların gezegeni dinamik olarak keşfetmesine olanak sağlamaktadır. Kullanıcılar yakınlaştırma ve uzaklaştırma seçenekleriyle (Google Earth gibi) sanal dünyayı keşfedebilmektedir.

RACA Nedir?

RACA, United State of Mars Metaverse projesinin yerel para birimidir. 2021 Ağustos’unun ortalarında piyasaya sürülmüştür. Ek olarak Ekim 2021’de piyasaya sürülen blok zincir oyna-kazan oyunu Metamon’un yerel tokenidir.

Radio Caca’nın (RACA) Toplam Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre Radio Caca (RACA) maksimum arzı 500,000,000,000 RACA, toplam arzı 431,418,233,271 RACA’dır. Dolaşımdaki arz miktarı ise 305,312,391,127 RACA olarak belirtilmiştir. Son 24 saatlik ticaret hacmi 30,989,878$ olan projenin piyasa değeri 695,547,776$’dır.

RACA şu anda borsalarda 0,00230416$ seviyesinden işlem görmektedir. Ancak Kasım 2021’de 0,01191986$ seviyesine kadar yükselmiş ve kendi fiyat rekorunu kırmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.