QLC Chain (QLC) Nedir?

QLC Chain (QLC) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
509 kez okundu

QLC Chain (QLC), Dağıtılmış Defter Teknolojisini (Distributed Ledger Technology) kullanarak iletişim hizmetleri için güvenli ve güvenilir bir altyapı oluşturmayı hedefleyen projedir. Bitci.com olarak bu makalede QLC Chain Nedir ve QLC Nedir sorularına yanıt vereceğiz. Ayrıca QLC fiyatına değinmeyi de ihmal etmeyeceğiz. Keyifli okumalar dileriz.

QLC Chain (QLC) Nedir?

Network-as-a-Service (NaaS) olarak yeni nesil genel zincir olmayı hedefleyen projedir. Kendisini, gömülü telekom servis yeteneklerine sahip çok boyutlu blok kafes yapılı bir defter olarak tanımlamaktadır.

Platform, telekom hizmetleriyle entegrasyona odaklanan bir “Hizmet Olarak Ağ” (NaaS) için halka açık bir zincir sağlamayı amaçlamaktadır. Projenin başlıca özellikleri arasında dağıtılmış güvenlik, dağıtılmış faturalandırma ve eşler arası adresleme yer almaktadır. Ayrıca SMS’i dijital çağa taşımayı amaçlayan bir SMS faturalandırma sistemi de sunmaktadır.

QLC ekibi halihazırda iletişim endüstrisinde veri güvenliği ve güveni ile ilgili çeşitli endişeleri çözmek için çalışmaktadır. Ayrıca teknoloji sektöründeki çevrelerle birlikte ilgili tüm taraflara fayda sağlayacak bir çözüm için uğraşmaktadırlar.

QLC Chain (QLC) Hangi Amaca Sahiptir?

Platformun misyonu, iletişim hizmetleri için güvenli ve güvenilir bir ortam yaratmaktır. Ayrıca Distributed Ledger Technology’den yararlanarak dijital uçurumu daraltmak ve herkesin ağ hizmetlerinden yararlanmasını sağlamak hedeflenmektedir.

QLC Chain (QLC) Nasıl Bir Geçmişe Sahiptir?

Proje; girişimci ruhlu olarak tanımlanan telekom ve blok zincir teknolojisi meraklısı tarafından kurulmuştur. Ekip; tümü telekom, çipler, eSIM, P2P ağı, şifreleme deneyimleri olan ve Çin, Silikon Vadisi ve Avrupa’da ofisleri bulunan 20’den fazla geliştiriciden oluşmaktadır.

QLC Chain’in tam yapısı; telekom üzerine çalışmaları genel bir zincire derinlemesine entegre etmeyi amaçladıkları 2017’de olgunlaşmıştır. Ancak halka açık zincir ise 2018’de piyasaya sürülmüştür.

QLC Chain (QLC) Toplam Arzı Nedir? QLC Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre QLC Chain (QLC) toplam arz miktarı 600,000,000 QLC’dir. Dolaşımdaki arz miktarı 240,000,000 QLC olarak görülmektedir. Bununla birlikte son 24 saatlik ticaret hacmi 11,895,993$ olan QLC Chain’in (QLC) piyasa değeri ise 8,312,040$’dır.

QLC şu anda kripto para borsalarında 0,0348$ seviyesinden işlem görmektedir. Ancak Ocak 2018’de 1$’ı aşmış ve 1,36$’ı görerek kendi fiyat rekorunu kırmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.