Pundi X (NPXS) Nedir?

Pundi X (NPXS) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
550 kez okundu

Pundi X, birden fazla blok zincirini birbirine bağlar ve kripto para birimleriyle sorunsuz ve sınırsız işlem yapılmasını sağlamaktadır. Platformun ürünü XPOS ile mobil cüzdanlar, kartlar ve bankalar vasıtasıyla kripto para işlemleri gerçekleştirilmektedir. Platformun kripto para birimi NPXS’dir. Bu makalede Bitci.com olarak Pundi X Nedir sorusuna detaylı olarak yanıt vereceğiz.

Pundi X (NPXS) Nedir?

Pundi X, finansal katılımı kolaylaştırmak için blok zinciri teknolojisinin gücünden yararlanmaktadır. Platform, dijital para birimlerini sınırların ötesinde daha fazla insan için erişilebilir hale getirmek istemektedir. Ek olarak herkes için dijital para birimlerinin değerinin artması planlanmaktadır.

Pundi X birçok markayla çeşitli konularda işbirliği içerisindedir. Bu markalardan birkaçı şunlardır: Polygon, Tron, BitPay, MetaMask, Chainlink, Moonstake, Samsung Developers.

Dünya çapında giderek daha fazla işletme, blok zincir teknolojisinden yararlanmak için Pundi X çözümünü kullanmaktadır. Üstelik platform da bok zincir tabanlı satış noktası (POS) çözümünü dağıtıyor. Ayrıca hükümetler, ödeme şirketleri ve perakendeciler ile ortaklıklarını da sağlamlaştırıyorlar.

Pundi X’in (NPSX) Amacı Nedir?

Platforma göre dünyanın her yerinden insanlar blok zincir tabanlı ödeme çözümü XPOS’u kullanmak istiyor. Gelişmekte olan pazarlar, XPOS’un hiperenflasyon ortasında ödeme ekosistemlerini stabilize etmesini istiyor. Bununla birlikte gelişmiş pazarlar ise blok zinciri teknolojilerini kullanarak altyapıları dijitalleştirmek için platformla ortaklık kurmak istiyor. XPOS cihazları halihazırda dünya çapında 30’dan fazla pazarda yayında ve dijital para birimi işlemlerini su satın almak kadar kolay hale getiriyor.

Platform, ortaklarıyla birlikte XPOS çözümünün pazarda benimsenmesini istemektedir. Pundi X, API’yi geliştiricilerin kullanımına sunmayı hedeflemektedir. Böylece çeşitli token kullanım senaryoları aracılığıyla iyi bir sınırsız dijital para birimi ödeme ekosistemini birlikte oluşturmalarına erişim sağlamayı planlamaktadırlar.

Ayrıca platform, dünyanın ilk blok zincir destekli müzik festivalini organize etmiştir. Pundi X, ödeme çözümü sağlayıcısı olarak festivalde yer almıştır. Festival boyunca yiyecek ve için 40’dan fazla satıcı ve 30,000’den fazla festival katılımcısı XPOS’u kullanmıştır.

Pundi X’in (NPSX) Arzı ve Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre Pundi X’in toplam arzı 258,470,713 NPSX’dir. Bu arzın tamamı dolaşımdadır. Pundi X’in mevcut fiyatı 0,766416$’dır. Ancak yaklaşık 10 ay önce (Mayıs 2021) 10$’ı aşmış ve 10,07$’ı görerek kendi fiyat rekorunu kırmıştır. Platformun piyasa değeri 197,982,277$’dır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.