PumaPay (PMA) Nedir?

PumaPay (PMA) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
953 kez okundu

PumaPay (PMA), tüccarların kripto para birimlerinde kolayca faturalandırmasını sağlayan farklı bir akıllı sözleşme tabanlı protokol sunan projedir. Bitci.com olarak bu makalede PumaPay (PMA) Nedir sorusuna yanıt vereceğiz. Keyifli okumalar dileriz.

PumaPay (PMA) Nedir?

Gelişmiş faturalandırma modelleri aracılığıyla eşler arası işlemleri kolaylaştıran bir DeFi ödeme protokolüdür. Ödeme kartlarının (Kredi veya banka benzeri) sağladığı esnekliği blok zincirine getirmeye odaklanmaktadır. Otomatik yükleme, yinelenen ödemeler ve daha fazlası gibi çeşitli faturalandırma modelleri geliştirmiştir.

İşletmeler ve müşterileri için kripto para ödemelerini kolayca erişilebilir hale getirmektedir. Ayrıca protokoller; tüccarların, abonelikler, kontör yükleme, görüntüleme başına ödeme ve daha fazlası gibi günlük işlemlerde yaygın olarak kullanılan gelişmiş kripto para faturalandırma modelleri oluşturmasına olanak sağlamaktadır.

PumaPay (PMA) Özellikleri Nelerdir?

  • Sıfır işlem ücreti: PumaPay (PMA) herhangi bir işlem ücreti veya hacminizin yüzdesini kendisine almaz. Platform bu konuda şunu söyler: “İşlemin bir parçası bile değiliz.”
  • Yuvarlanma rezervi yok: Platform, kullanıcı gelirlerinin hiçbir kısmını geçici rezerv olarak bünyesinde tutmamaktadır. Yani tüm kullanıcılar, kazançlarının %100’üne erişim sağlayabilmektedir.
  • Taahhüt yok: PumaPay’da (PAY) kurulum ücreti, teminat ücreti ve depozito ücreti bulunmamaktadır.

PumaPay (PMA) Hangi Amaca Sahiptir?

Platform, kripto para ödemelerini herkes için erişilebilir hale getirmeyi amaçlamaktadır. Platformun amiral gemi olarak adlandırdığı ürün PullPayment protokolüdür. Bu protokol, kripto para işlemlerinin yönünü tersine çevirmek için yeni bir akıllı sözleşme mimarisi kullanmaktadır. Bu; tüccarların müşterilerinin cüzdanlarından önceden tanımlanmış şartlara göre para “çekerek” kripto ödemelerini kabul etmelerini sağlamaktadır.

Ayrıca bu teknoloji, yalnızca günlük hayatta yaygın olan faturalandırma modellerinin oluşturulmasını kolaylaştırmak için değil, aynı zamanda gelecek olanları da kolaylaştırmak için tasarlanmıştır.

PumaPay (PMA) Toplam Arzı Nedir? PMA Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre PumaPay (PMA) toplam arz miktarı 78,042,956,829 PMA’dır. Dolaşımdaki arz miktarı 26,476,422,230 PMA ise olarak belirtilmektedir. Bununla birlikte son 24 saatlik ticaret hacmi 22,99$ olan PumaPay’in (PMA) piyasa değeri ise 733,784$’dır.

PMA tokeni şu anda kripto para borsalarında 0,00002769$ seviyesinden işlem görmektedir. Ancak Ağustos 2018’de 0,00225$ seviyesine kadar yükselmiş ve kendi fiyat rekorunu kırmayı başarmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.