pTokens BTC (pBTC) Nedir?

pTokens BTC (pBTC) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
386 kez okundu

pTokens BTC (pBTC), Ethereum, Arbitrum, Algorand, Binance Smart Chain, Gnosis, EOS, Telos üzerinde 1:1 sabitlenen bir Bitcoin temsilidir. Bitci.com olarak bu makalede pTokens BTC (pBTC) Nedir sorusuna yanıt vereceğiz. Ayrıca pBTC fiyatına değinmeyi de ihmal etmeyeceğiz. Keyifli okumalar dileriz.

pTokens BTC (pBTC) Nedir?

pTokens, merkezi olmayan türevler gibi çoklu finansal araçların geliştirilmesini kolaylaştırmaktadır. Ayrıca platform güvenli, denetlenen zincirler arası tokenleri entegre etmek için DeFi ve dApp için ölçeklenebilen merkezi olmayan çözüm sunmaktadır. Ayrıca pBTC, çeşitli bağımsız blok zincirleri arasında birlikte çalışabilirlik sağlamak için açık kaynaklı bir çok zincirli yönlendirme protokolü olan pNetwork ekosisteminde belirtilen bir kripto varlıktır. Bu çapraz blok zincir işlevleri, yerel blok zinciri ile ana blok zinciri arasında 1’e 1 sabit tutmaya dayanan pTokens adı verilen “sarılmış” tokenlerin serbest bırakılmasını sağlamaktadır.

pBTC Token Nedir?

Platformun tokeni pBTC, Bitcoin’i ERC-20 formatına standartlaştırarak Bitcoin için akıllı sözleşmeler oluşturmaktadır. Bu token, Ethereum’un akıllı sözleşmelerinin sağladığı mantıktan yararlanmaktadır. Ayrıca madeni paranın yeteneklerini basit transferlerin ötesine genişletmesine olanak tanımaktadır. BTC’nin pBTC’ye bire bir sabitlenmesi ve pBTC üretiminin giriş noktası olarak kullanılan Bitcoin çoklu imza cüzdanının arkasındaki özel anahtarları yöneten bir grup aktör tarafından garanti edilir. Yazma sırasında tek koruyucu ortak BitGo’dur.

Kanıtlanabilen pTokens yaklaşımı, kripto para birimlerinin zincirler arası hareketini güvenilir hesaplama ve hesaplama yoluyla merkezsizleştirmektedir. Ayrıca geleneksel olarak birlikte çalışamayan iki blok zinciri arasında, güvenli çapraz zincir işlem yetenekleri sağlamaktadır. Bu şekilde, iki farklı kripto para birimi, likiditenin zincirler arasında sürtünmesiz şekilde akmasına izin verermektedir. Ayrıca güvenilmeyen ve merkezi olmayan bir şekilde korunan bire bir sabitleyici ile değiştirilmektedir.

pTokens BTC (pBTC) Toplam Arzı Nedir? pBTC Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre pTokens BTC (pBTC) toplam arz miktarı 171 pBTC’dir. Dolaşımdaki arz miktarı tam olarak bilinmemektedir. Bununla birlikte son 24 saatlik ticaret hacmi 181$ olan pTokens BTC’nin (pBTC) piyasa değeri ise bilinmemektedir.

pTokens şu anda kripto para borsalarında 19,048.60$ seviyesinden işlem görmektedir. Ancak Ekim 2022’de 33,905.08$’ı görerek kendi fiyat rekorunu kırmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.