Proton (XPR) Nedir?

Proton (XPR) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
1778 kez okundu

Proton (XPR) 2020 yılında piyasaya çıktığı günden bu yana kripto borsa sektörünü domine etmeyi başardı. En öne çıkan tokenlerden biri olan Proton (XPR) hızlı yükselişini sürdüreceği izlenimini veriyor. Kripto para kullanıcılarının da giderek rağbet gösterdiği token sizin de ilginizi çekiyor mu? Cevabınız “evet” ise rehberimizi okuyarak ayrıntılı bilgileri edinebilirsiniz. Bitci.com olarak bu makalede XPR Nedir sorusuna yanıt vereceğiz. Ek olarak XPR’nin avantajlarına, nasıl alınacağına ve geleceğine de değineceğiz. Keyifli okumalar dileriz.

Proton (XPR) Coin Nedir?

Proton (XPR) son kullanıcılar için gas ücreti olmadan hızlı ve düşük fiyatlı işlem izni veren blockchain ağıdır. Hem tüketici uygulamaları, hem de eşler arası ödemeler için tasarlanmıştır. San Francisco’da başlatılan ve Metal ve Lynx şirketlerinin çabaları ile geliştirilen akıllı sözleşme platformudur.

Proton’un (XPR) Avantajları Nelerdir?

Kripto para kullanıcıları için Proton (XPR)’i diğer tokenlerden bir adım öne çıkaran bazı özellikler var. Proton (XPR)’i avantajlı yapan belli başlı özellikleri: 

  • Kullanıcı işlemlerinin tamamı ücretsizdir.
  • Ödeme talebi geldiğinde Proton blok zinciri ile etkileşime girer ve birçok cihaza olan ihtiyacı ortadan kaldırır.
  • Yatırımcıları XPR tutmayı zorlamaktadır. Çünkü işlemlerde XPR yakarak dolaşımı azaltmaya katkı sağlayan potansiyel iticilere sahiptir. 
  • XPR tutarak pasif gelir elde edebilirsiniz.
  • Proje finans dünyasının güvenlik konusuna kalıcı çözümler sunar.

Proton (XPR) Token Nereden ve Nasıl Alınır?

Proton’un (XPR) listelendiği borsaların web sitelerine veya uygulamalarına giriş yapın. Hesabınıza para gönderin. Fiat para ile satın alınamayan token için önce BTC alabilirsiniz. Daha sonra XPR/BTC paritesini kullanarak değişim yapın.

Borsada olası fırsatları değerlendirmek için tokeni tutabilirsiniz. Ya da uzun vadeli tutma hedefleriniz için soğuk cüzdana çekerek doğru zamanı bekleyebilirsiniz. 

Proton’un (XPR) Geleceği Nasıldır?

İki büyük şirketin geliştirdiği Proton (XPR), büyük işlemlerin gerçekleştiği finans dünyasının tamamına hitap etmektedir. Uzun vade yatırımı destekleyen ödüllendirme sistemi ile XPR, sadık bir topluluğa sahip olabilme potansiyeline sahiptir. Uygulama geliştiricileri, küçük veya büyük işletmeler kendi dApp’lerinde ve projelerinde Proton blok zincirini kullanmak için XPR’yi satın almalıdır. Yapılan işlemlerde XPR’nin bir kısmının yakılması ise dolaşımdaki miktarın baskılanması açısından XPR’nin fiyatlarını destekleyecek etkiye sahiptir.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.