Prometeus (PROM) Nedir?

Prometeus (PROM) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
1487 kez okundu

Prometeus Network insanlara ait veri pazarını besleyerek verilerle etkileşim kurmanın ve veri üzerinden kar elde etmenin yollarını sunan bir blok zincir projesidir. Bitci.com olarak bu makalede Prometeus PROM Nedir sorusuna yanıt vereceğiz. Ek olarak PROM’un özelliklerine ve fiyatına değineceğiz.

Prometeus (PROM) Nedir?

Platformun blok zincir tabanlı altyapısı, herhangi bir sansür olmadan dünya çapında ve ücretsiz işlem kurmak için tasarlanmıştır.

Prometeus Network, açık kaynaklıdır ve halka açıktır. Katılmak ve kullanmak ücretsizdir. Hiç kimse ağın sahibi değildir veya ağı kontrol edemez. Platform, herhangi bir veriyi güvenli ve merkezi olmayan şekilde alıp satmaya izin vermektedir. Prometus’un misyonu, veriler üzerindeki kontrolü sahiplerine grevi vermek ve herkese ifade özgürlüğü sunmaktır.

Prometeus’un (PROM) Özellikleri Nelerdir?

  • Şeffaflık: Akıllı sözleşmelere dayalı mantığı, bütün değeri ağ üzerinde sürdürülebilir ve şeffaf şekilde dağıtmaktadır. Ayrıca tüm işlem bilgileri, değişmez bir şekilde halka açık bir blok zincirinde saklanmaktadır.
  • Gizlilik ve Güvenlik: Platformda KYC veya herhangi bir kişisel kimlik bilgisi gerekli değildir. Tüm veriler, sağlam ve güvenli şekilde dağıtılmış veri deposuna yüklenirken şifrelenmektedir. Hiç kimse satın almadığı sürece verilere erişim sağlayamaz.
  • Değişmezlik: Prometeus ağındaki veriler, dağıtılan bir veri deposunda sonsuza kadar saklanmaktadır.
  • Sansüre Dayanıklılık: Doğası gereği Prometus Network’teki hiçbir veri sansürlenemez. Tasarım gereği herhangi bir sansür imkansızdır. İtibar yönetimi, kendi kendini yöneten platformun topluluğu tarafından yürütülmektedir.

Prometeus’un (PROM) Ürünleri Nelerdir?

  • Prosper: Animoca Brand ile ortaklaşa yürütülen, gözetim altında olmayan bir tahmin piyasasıdır. Prosper, likidite boşluklarını kapatmak için zincir üzerinde likidite toplamayı sağlamaktadır.
  • Promify: Fan token platformudur. Kullanıcısına, özel NFT indirimleri ve konser biletlerine erken erişim şansı sunmaktadır. Ayrıca hayranların sevdikleri ünlülerin koinlerini almalarına yardımcı olmaktadır.
  • Realis Network: Polkadot ekosistemindeki Substrate tabanlı blok zinciri teknolojilerini kullanarak mobil oyunlar başlatan bir platformdur.
  • Ignite: Prometeus protokolü üzerine kurulu, kar amacı olmayan, merkeziyetsiz bir mikroblog ortamıdır. Kullanıcıların haber ve görüşlerini özgürce paylaşmasına olanak tanımaktadır.
  • Stoa: Kullanıcıların verileri güvenli ve merkeziyet şekilde depolamasına, satın almasına ve satmasına olanak tanıyan bir platformdur.
  • Coldstack: DSN’lerin toplanmasını sağlayan birleşik bir protokoldür. Herhangi bir merkeziyetsiz bulut deposundan depolama alanına erişim sağlamanın en kolay ve maliyetli yollarından biri olduğu söylenmektedir.

Prometeus (PROM) Toplam Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre Prometeus’un (PROM) maksimum ve toplam arz miktarı 20,000,000 PROM’dur. Dolaşımdaki arz miktarı ise 16,449,996 PROM’dur. Bununla birlikte son 24 saatlik ticaret hacmi 691,351$ olan projenin piyasa değeri 141,216,701$’dır.

PROM şu anda kripto para borsalarında 8,54$ seviyesinden işlem görmektedir. Ancak Nisan 2021’de 105,94$’a kadar yükselmiş ve kendi fiyat rekorunu kırmayı başarmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.