PoolTogether (POOL) Nedir?

PoolTogether (POOL) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
749 kez okundu

PoolTogether (POOL), kullanıcıları ödül kazanmaları için teşvik eden kullanımı basit bir DeFİ uygulamasıdır. Ödül kazanmayı amaçlayan kullanıcının platforma para yatırması için uğraşır. Bitci.com olarak bu makalede PoolTogether (POOL) Nedir sorusuna yanıt vereceğiz. Keyifli okumalar dileriz.

PoolTogether (POOL) Nedir?

Ethereum tabanlı bir lottery (piyango) uygulamasıdır. Ethereum, Binance Smart Chain, Polygon ve Celo dahil olmak üzere dört farklı blok zinciri desteklemektedir. Her hafta beş kullanıcı kayda değer platform ödülüyle buluşmaktadır. Hatta bir keresinde 40$’lık yatırım yapan bir kullanıcı, 40,000$’ın üzerinde bir ödül kazanmayı başarmıştır. Bununla birlikte platformun güzelliği şudur: Ödül kazanmadığınız sürece, bilet veya biletleriniz bir sonraki çekilişe de katılmanızı sağlayacaktır. Yani ödül kazandığınız veya kripto paranızı (POOL) havuzdan çıkardığınız ana dek çekilişlere katılmaya devam edeceksiniz.

Yukarıdaki sebepten ötürü PoolTogether’in (POOL) kullanıcılarına bir win-win (kazan-kazan) durumu sunduğu ifade edilmektedir. Kullanıcı kazanmadığı durumda dahi tam olarak kaybetmiş olmaz. Çünkü yatırımı cüzdanında durmaktadır. Bu sebeple PoolTogether (POOL) “herkesin kazanma ihtimalinin olduğu ancak kimsenin kaybetmediği oyun” tanımlaması yapılmaktadır.

PoolTogether (POOL) Nasıl Çalışır?

Platform, ödül havuzlarını yönetmek için akıllı sözleşmeler kullanan Ethereum tabanlı bir uygulamadır. Uygulamanın iki tür ödül havuzu bulunmaktadır. Bunlardan ilki platformun kendi oluşturduğu havuzlarken diğeri ise kullanıcıların kendi oluşturdukları havuzlardır. Yani kullanıcılar da havuz oluşturup piyango düzenleyebilmektedir.

Her havuz bir akıllı sözleşmedir. Haftada bir yatırılan tüm fonlar, faiz kazanılan Compound Finance’taki kredi havuzlarına gönderilmektedir. Haftanın sonunda rastgele biri, hafta boyunca havuz tarafından kazanılan tüm faizleri alan kazananları seçmektedir.

POOL Nedir?

Platformun yerel kripto para birimidir. Yalnızca PoolTogether Protokolü’nü yönetmek için mevcuttur. Protokolde yapılacak herhangi bir değişiklik, POOL token sahipleri tarafından önerilip oylanacaktır. Yani POOL bir yönetişim tokenidir.

PoolTogether (POOL) Toplam Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre PoolTogether (POOL), maksimum ve toplam arzı 10,000,000 POOL’dur. Dolaşımdaki arz miktarı ise 3,065,664 POOL’dur. Bununla birlikte son 24 saatlik ticaret hacmi 23,204$ olan piyasa değeri 2,683,387$’dır.

POOL tokeni şu anda 0,875$ seviyesinden işlem görmektedir. Ancak Şubat 2021’de 53,98$ seviyesine kadar yükselmiş ve kendi fiyat rekorunu kırmayı başarmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.