Polymath (POLY) Nedir?

Polymath (POLY) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
1274 kez okundu

Polymath (POLY) blok zincirinde menkul kıymet tokenleri oluşturmak ve satmak için teknoloji sağlamaktadır. Geleneksel piyasaya odaklanmıştır ancak blok zincir sayesinde güçlendirilmiş bir teknoloji sunmaktadır. Polymath (POLY) 2017 yılında tanıtılmıştır. Projenin kurucusu Chris Housser ve Trevor Koverko’dur. Platformun kripto para birimi POLY‘dir.

Polymath (POLY) Nedir?

Polymath (POLY) yeni bir token standardı oluşturmuştur. (ST20) Proje açık kodlu şekilde sunulmuştur. Merkeziyetsiz bir yapıya sahiptir. Sistemin yönetilmesinde platformun tokeni POLY rol oynamaktadır. Menkul kıymetleri oluşturulması ve alım-satım işleminin yapılmasında POLY kullanılmaktadır.

Polymath’in Ethereum tabanlı çözümü kullanılarak bugüne dek 200’den fazla token dağılmıştır. Üstelik düzenlenmiş varlıklar için oluşturulmuş kurumsal düzeyde bir blok zinciri olan Polymesh de yakın zamanda başlayacaktır.

Polymath’in (POLY) Güçlü Yönleri Nelerdir?

Platform token haline gelme ihtimali bulunan varlıkları iki şekilde sunmuştur. Bunlar geleneksel likit varlıklar ve geleneksel ancak likit olmayan varlıklardır. Hisse senetleri ve tahviller ilk gruba girer. İkinci gruba ise gayrimenkul, sanat eserleri ve fikri mülkiyet hakları girer.

Polymath (POLY) ERC 1400’ü kullanır. ERC 1400 tüm güvenlik belirteçleri için birleşik bir çerçeve oluşturma hedefiyle yeni ve mevcut standartları birleştirir. Genişlemeye uygun ve esnek bir standart seti olarak ST20 protokolünü temel almaktadır.

Ek olarak platform bütün tokenlerin uymak zorunda olacağı bir şablon oluşturmayı planlamaktadır. Bu sayede tokenler şeffaf olacak ve kullanıcılar bilgilere rahatça ulaşabileceklerdir. Üstelik bunun yasallıkla alakalı bazı soru işaretlerine çözüm oluşturması beklenmektedir.

Polymath’in Arzı (POLY) ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre Polymath (POLY) toplam 1,000,000,000 POLY’lik toplam arza sahiptir. Projenin dolaşımdaki arzı ise 898,550,829 POLY’dir. POLY’nin mevcut fiyatı 0,341267$’dır. Ancak 20 Şubat 2018’de 1,59$’a kadar yükselmiş ve zirve fiyatına ulaşmıştır. Projenin piyasa değeri 307,249,036$’dır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.