Polkastarter (POLS) Nedir?

Polkastarter (POLS) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
702 kez okundu

Polkastarter, Polkadot ağı üzerine kurulmuş merkezi olmayan bir borsadır. (DEX) Platform sermaye arttırmak, tokenlerin eş zamanlı dağıtılması ve açık artırmalarda kolaylık sağlamak gibi işlevlere sahiptir. Açık artırmalarda kullanılabilecek bir launchpad oluşturmak için tasarlanmıştır. Launchpad’ler listelenmemiş projeleri ön satış fiyatından almanızı sağlar. Bu sayede halka arz edilmemiş tokenleri ön satıştan alabilirsiniz.

Platformun kurucuları Daniel Stockhaus ve Tiago Martins’tir. Stockhaus daha önce LiGo ve Oliphan’ta çalışırken Martins ise blockchain üzerine bir üniversitede ders vermiştir. Polkastarter, içlerinde Signum Capital, NGC Ventures, Vendetta Capital ve Moonruck Capital’ın olduğu önemli yatırımcılara sahiptir.

Polkastarter’ın (POLS) Amacı Nedir?

Polkastarter, “kapalı teklif” açık artırma benzeri tanıdık açık artırma altyapısıyla meydana getirilmiştir. Merkeziyetsiz bir yapısı olduğu için tamamen açık kaynaklıdır. Böylece geliştiricilerin “sabit token açık artırmaları” oluşturabilmeleri mümkündür. Uniswap nedeniyle piyasada kullanılan AMM modeli yerine likide havuzlarının sabit fiyattan alınıp basit şekilde başlatılmasını hedefler. Projelerin Ethereum, Binance Smart Chain, Matic Network ve diğer blok zincirlerine dayalı, merkezi olmayan ve birlikte çalışabilir ortamda sermaye artırmasına olanak tanır.

POLS tokeni, Polkastarter platformunun kripto para birimidir ve çeşitli işlevlere sahiptir. Madencilik ve işlem ücretlerinin ödenmesinde kullanılmaktadır. Ayrıca platform POLS’un topluluk yönetimi için kullanılması planlanmaktadır. Kullanıcılar POLS’u stake ederek ödül kazanma imkanına da sahip olmaktadır.

Polkastarter’ın (POLS) Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre Polkastarter toplam arzı 100,000,000 POLS’tur. Dolaşımdaki arz ise 88,221,432 POLS’tur. Mevcut fiyatı 1,47$ olan POLS, 16 Şubat 2021’de 7,51$’ı yani zirve fiyatını görmüştür. Proje, 29 Ekim 2020’de 0,116467$ seviyelere düşmüştür. Ancak o günden bugüne %1169’luk bir artış sağlamıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.