Plian (PI) Nedir?

Plian (PI) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
392 kez okundu

Plian (PI), DeFi’nin benimsenmesinin önündeki engelleri ortadan kaldırmak amacıyla kurulan çok zincirli bir ağdır. Bitci.com olarak bu makalede Plian (PI) Nedir sorusuna yanıt vereceğiz. Keyifli okumalar dileriz.

Plian (PI) Nedir?

Daha önce PCHAIN ismiyle boy gösteren ve merkeziyetsiz finans (DeFi) araç setine odaklanan platformdur. Çeşitli alanlardaki uygulamalar için kurumsal alt zincirler geliştirmeyi hedeflemektedir. Ayrıca kamu ve kurumsal DeFi’nin entegrasyonunu basitleştirmektedir. Akıllı sözleşme ve dApp dağıtımını basitleştiren araçlar geliştiren Plian (PI), zincir üstü oracles ekleyerek yeni teknolojiler de yaratacaktır.

Şirkete göre Plian (PI) üzerinde çalışan herhangi bir merkeziyetsiz uygulama, birden fazla zincir ve dinamik parçaya sahip oluyor. Bunlar aracılığıyla high-speed fikir birliği koruması sağlanıyor ve programlanabilir finans için anında ve ölçeklenebilir bir temel oluşturuluyor. Ek olarak Plian (PI), dünya çapında Ethereum Virtual Machine’i (EVM) destekleyen ilk yerel çok zincirli sistem olduğunu da iddia ediyor.

Plian’ın (PI) Kurucusu Kimdir?

Ülkesinin ilk uluslararası blok zincir patentini icat eden Çin merkezli Feng Cao, Mart 2019’da Pchain ana ağını başlatmıştır. Feng Cao, Mart 2021’de ise Pchain’i Plian olarak yeniden markalamıştır. Şirketin şu anda finans, akıllı veri, tedarik zinciri ve e-ticaret alanlarında boy gösteren yan kuruluşları bulunmaktadır. Ayrıca Şangay, Singapur ve Nanjing gibi yerlerde ofisleri bulunmaktadır. Öte yandan kurucu Cao, kendi deyimiyle Plian’ı kamu ve kurumsal DeFi ihtiyaçlarını karşılayabilecek bir blok zincire dönüştürmeyi hedeflemektedir.

Plian (PI) Nasıl Çalışıyor?

Platform, çok yönlü akıllı sözleşmelerin test edilmesini, başlatılması ve sürdürülmesini sağlıyor. Bu işlevler platformun araç setiyle gerçekleştiriliyor. Platform kullanıcıları, Plian sayesinde Truffle ve Waffle gibi araçlara erişim sağlayabiliyor. Ayrıca Plian (PI), denetlenebilen işlem günlükleriyle uyumlu genel ve özel blok zinciri çözümleri de geliştiriyor.

Plian (PI) Toplam Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre Plian (PI) toplam arz miktarı 1,561,546,868 PI’dir. Dolaşımdaki arz miktarı ise 911,418,223 PI’dir. Bununla birlikte son 24 saatlik ticaret hacmi 33,930$ olan Plian’ın (PI) piyasa değeri 5,449,111$’dır.

PI tokeni şu anda kripto para borsalarında 0,00598$ seviyesinden işlem görmektedir. Ancak Temmuz 2018’de 0,919$ seviyesine kadar yükselmiş ve kendi fiyat rekorunu kırmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.