PlatON (LAT) Nedir?

PlatON (LAT) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
1370 kez okundu

PlatON (LAT), blok zincirinin temel özelliklerine dayanan ve gizliliği koruyan hesaplama ağı tarafından desteklenen protokoldür. Bitci.com olarak bu makalede PlatON (LAT) Nedir sorusuna yanıt vereceğiz. Keyifli okumalar dileriz.

PlatON (LAT) Nedir?

LatticeX Foundation tarafından başlatılan ve temel blok zinciri özelliklerini taşıyan yeni nesil bir internet altyapı protokolüdür. “Bilgisayarla birlikte çalışabilirlik” temel özelliğidir.

Verifiable Computation, Secure Multi-Party Computation, Zero-Knowledge Proof, Homomorphic Encryption, diğer kriptografik algoritmalar ve blok zinciri teknolojisiyle birleştirilmiş bir bilgi işlem sistemi kurmuştur. Bu sayede küresel yapay zeka ve dağıtılan uygulama geliştiricileri için bir kamu altyapısı sağlayabilmektedir.

PlatON’un (LAT) Özellikleri Nelerdir?

  • Yapay zekayı güçlendirmek: Yapay zeka modelleri, daha akıllı ve güçlü olabilmek için verilerle beslenmelidir. PlatON, yapay zeka modellerinin veri gizliliğini ihlal etmeden veri erişim uyumluluğu oluşturulmasına yardımcı olmaktadır.
  • Gizlilik koruması: Kriptografi tabanlı gizliliği koruyan hesaplama teknolojisiyle yeni bir bilgi işlem paradigması sağlamaktadır. Böylece veriler kullanılabilir ancak görünmez hale gelmektedir. Yani veri gizliliği tamamen korunmuş olmaktadır.
  • Veri hakları: PlatON veri haklarını güvence altına alırken koruma sağlamak için de veri toplama ilkelerine sadık kalmaktadır. Çünkü verilerin dijital dünyada kullanımı veri toplama ilkelerine uygun olmalıdır.
  • Algoritma paylaşımı: Veri giriş ve çıkış biçimlerine sahip algoritmik modeller, talep edenler ve sağlayıcılar arasında paylaşım ve ticaret yapılmasını sağlamaktadır.

LAT Nedir?

PlatON’un yerel kripto para birimi LAT’tıtr. LAT, PlatON’u besleyip güvence altına alan bir kripto para birimi olarak tanımlanmaktadır. Kullanıcılar LAT transfer ettiğinde veya PlatON uygulamasını kullandığında ücret olarak LAT ödemektedir. Bu ücret, düğümü işleminizi işleyip doğrulamaya teşvik etmekte kullanılmaktadır.

PlatON (LAT) Toplam Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre PlatON (LAT) toplam arz miktarı 10,250,000,000 LAT’tır. Dolaşımdaki arz miktarı ise 2,854,425,107 LAT’tır. Bununla birlikte PlatON’un (LAT) son 24 saatlik ticaret hacmi 1,033,858$ iken piyasa değeri 34,850,909$’dır.

LAT tokeni şu anda kripto para borsalarında 0,0123$ seviyesinden işlem görmektedir. Ancak Mayıs 2021’de 1,46$ seviyesine kadar yükselmiş ve kendi fiyat rekorunu kırmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.