Pika (PIKA) Nedir?

Pika (PIKA) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
628 kez okundu

PIKA, platformun kendi deyimiyle GameFi ve projelerinin birincil para birimi ve “can damarıdır.” Bitci.com olarak bu makalede Pika Nedir sorusuna yanıt vereceğiz. Ek olarak Pika’nın ürünlerine, PIKA tokene ve fiyatına değineceğiz. Keyifli okumalar dileriz.

Pika (PIKA) Nedir? Ürünleri Nelerdir?

Bir ERC-20 projesidir. Ayrıca platform kendini GameFi’ın öncülerinden biri olarak tanımlamaktadır. Platformun adı (Pika) bir hayvandan esinlenerek konulmuştur. Bu hayvan, Asya ve Kuzey Amerika’da bulunan, kısa bacaklı, yuvarlak gövdeli, kürklü ve dağda yaşayan memeli bir canlıdır.

Pika birden fazla ürüne sahiptir. Bunlardan ilki platformun NFT pazar yeridir. Ek olarak Pika’nın “minting” platformu olarak da tanımlanan The KRAFT, şu anda geliştirmenin son aşamasındadır.

The Kraft’ın GameFi’ın anlamını bünyesinde barındıran bir NFT pazarı olması planlanmaktadır. Platformda NTF oyunları oynayanlar ve sanatçıların NFT’leri toplayıp oluşturabilecekleri bir alan bulunmaktadır. Platform, Kraft’ın tamamen sanat ve oyunlarla, özellikle de blok zinciri tabanlı oyunlarla ilgili olduğunu ifade etmektedir.

Pika’nin üç katmanlı token sistemi NFT pazarında da olacak. Burada kullanıcıların fayda sağlayacağı hacim tabanlı bir token sistemi oluşturulması planlanmaktadır. Kullanıcılar THUNDER ve RAI ile belirli bir hacme ulaştıklarında, NFT’lerini THUNDER ve RAI ile ödeme seçeneği mevcut şekilde listeleyebilecekler.

Pika’nın ikinci ürünü ise “NFT trading card” ismini verdikleri oyundur. Platform, sanat ve oyun geliştirme sektöründe kurduğu bağlantılarla kripto dünyasının en iyi çevrimiçin kart takası oyunlarından birini yaratmaya çalışmaktadır. Kullanıcılar, oyunu oynayarak platofrmun tokenleri PIKA, THUNDER ve RAI’yi kazanabilecek.

Pika (PIKA) Tokeni Nedir?

Platformun kripto para birimi PIKA’dır. Bu token stake edilebilen bir tokendir. Yatırımcılar, PIKA’larını kazançlı stake sistemlerine dahil edebilmektedir. Bu kilitleme işlemenin süresi en az iki hafta olmalıdır.

Yatırımcıların uzun vadeli bir stratejiyle PIKA’larını kilitlemesi, günün sonunda daha fazla token sahibi olmasına neden olacaktır.

Pika’nın (PIKA) Toplam Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre Pika’nın (PIKA) toplam arz miktarı 49,976,856,455,349 PIKA’dır. Ancak dolaşımdaki arz miktarı tam olarak bilinmemektedir. Son 24 saatlik ticaret hacminin 3,087$ olduğu ifade edilen Pika’nın piyasa değeri 5,570,289$’dır.

Pika tokeni şu anda kripto para borsalarında 0,000000058190$ seviyesinden işlem görmektedir. Ancak Nisan 2021’de 0,00000145$ seviyesine kadar yükselmiş ve kendi fiyat rekorunu kırmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.