PhoenixDAO (PHNX) Nedir?

PhoenixDAO (PHNX) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
720 kez okundu

PhoenixDAO (PHNX) topluluk tarafından oluşturulan bir DAO’dur. Phoenix DAO Foundation tarafından başlatılmıştır. Projenin tokeni PHNX’tir ve ekosistem içerisindeki işlemlerde kullanılmaktadır. Bitci.com olarak bu makalede PhoenixDAO Nedir ve PHNX Nedir sorularına yanıt vereceğiz.

PhoenixDAO Nedir? PHNX Nedir?

Topluluk tarafından oluşturulmuş bir DAO’dur ve PHX isimli tokeni başlatmıştır. Yerleşik akıllı sözleşmelerle oluşturulmuştur. Ayrıca sağlıklı bir token dağıtım planı, ek kullanım durumları ve güncellenmiş bir sürümle orijinal Hydro projesinin merkezindeki merkezi sorunları çözen yeni bir token ortaya çıkarmıştır.

Phoenix, yukarıda değindiğimiz gibi blok zinciri teknolojisine dayanan merkezi olmayan bir organizasyon (DAO) olarak tasarlanmıştır. Kendi çerçevesinde gerçekleşen herhangi bir süreç için şeffaflık ve güvenlik sağlamasıyla öne çıkmaktadır. Bu sistem içindeki tüm finansal işlemler, Ethereum sanal makinesi (EVM) yardımıyla işlenmektedir.

PhoenixDAO (PHNX) ekosistemi aşağıdaki protokolleri içermektedir: dApp Store (merkeziyetsiz uygulama mağazası) ve Events Marketplace’i (etkinlik pazar yeri) besleyen ekosistemin bel kemiği olacak Kimlik Doğrulama, Kimlik, Ödemeler ve Tokenizasyon. 

PhoenixDAO (PHNX) Nasıl Çalışıyor? Özellikleri Nelerdir?

Kullanıcıların sistem içerisinde parçası her işlem veya faaliyet, katı kurallara göre yürütülmektedir. Bu kurallar, PhoenixDAO (PHNX) sisteminin tüm katılımcılarına adil bir ortam sağlamak için oluşturulmuştur. Sistemdeki her yeni kullanıcı, sisteme katılmak için Ethereum Akıllı Sözleşmesini kullanmaktadır. Bu sözleşme tamamen otomatiktir. Yani herhangi bir zamanda başkaları tarafından değiştirilemez.

Kullanıcı, akıllı sözleşme adresine ilk ödemeyi yaptığında sözleşmede belirtilen tüm kuralları otomatik olarak kabul etmiş olur. Ayrıca Phoenix akıllı sözleşme kodu herkese açıktır. Herkes tarafından görüntülenip incelenebilmektedir. Ethereum blok zincirinde herhangi bir akıllı sözleşme  başlatıldığında, tüm süreç denetlemeye başlanacaktır. Bu sebeple Phoenix (PHNX) üyeleri tarafından gönderilen tüm mesajlar ve ödemeler güvende kalacaktır.

Bununla birlikte platform, fon birikimine izin veren kendine güvenen bir finansal algoritma olarak çalışmaktadır. Bu algoritma bir “tur sistemine” dayanmaktadır. Katılımcıların ödemeleri her tur başarıyla sonlandırıldıktan sonra gerçekleşmektedir.

PhoenixDAO (PHNX) Toplam Arzı Nedir? PHNX Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre PhoenixDAO (PHNX) toplam arz miktarı 110,000,000 PHNX’tir. Dolaşımdaki arz miktarı ise 51,897,138 PHNX olarak görülmektedir.

PHNX şu anda kripto para borsalarında 0,00646$ seviyesinden işlem görmektedir. Ancak Nisan 2021’de 0,318$ seviyesine kadar yükselmiş ve kendi fiyat rekorunu kırmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.