PERL.eco (PERL) Nedir?

PERL.eco (PERL) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
536 kez okundu

PerlinX platformunun projesi PERL.eco merkezi olmayan likidite havuzları ve sentetik varlık üretimi yoluyla gerçek dünya varlıklarının ticaretini demokratikleştirmeyi amaçlar. Sentetik varlıklar kripto para birimleri, fiat para birimleri ve hisse senetleri gibi varlıkların kopyalanmış halleri olarak ifade edilebilir.

PERL.eco Nedir?

PERL, finansal arayüz platformu Perlin’in kripto para birimidir. Proje 2018 yılında başlamıştır. Kurucusu ve CEO’su Dorjee Sun’dır. Platformun tokenini destekleyen birçok yatırım şirketi vardır. Bunlardan bazıları şunlardır: Danhua Capital, Arrington Capital, Node Capital, Signum Capital, Bitrise Capital, Tapas Capital ve Virgin Capital.

PERL.eco Ne İşe Yarar?

PERL.eco hem likidite varlığı hem de teminatlandırma varlığı olarak işlev görür. Sentetik varlıklar (pxOil, pxCarbon, pxGold) oluşturmak için teşvikler kazanmak ve PERL’lerinizi teminat altına almak için PERL stake edebilmeniz mümkündür.

Platformun likidite havuzları, platform ekosisteminde derin likiditeyi teşvik etmek için Dengeleyici (Balancer) Protokolünü kullanır. Platformun kullanıcıları, PERL stake ederek aynı anda hem ödül kazanır hem de likidite elde ederler.

PerlinX her türden sentetik varlığın yaratılması için arayüz olacaktır. Bu süreçteki tek teminat varlığı platformun tokeni olacaktır. Bu işlevin gerçekleşmesi için gerekli mekanizmaların yakında PerlinX’de uygulanması beklenmektedir. Takımın şu andaki birinci önceliği budur.

PERL.eco özetle geleneksel finans sistemleriyle DeFi’yi (Merkeziyetsiz Finans) bir araya getirmek istemektedir. Böylece piyasa demokratikleşecek ve daha adil, verimli ve açık bir ortam ortaya çıkacaktır.

Perlin’in Toplam Arzı ve Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre Perlin’in toplam arzı 990,949,057 PERL’dir. Ancak dolaşımdaki arzı bilinmemektedir. Mevcut fiyatı 0,04611042$ olan token, 26 Ağustos 2019’da 0,309422$ ile zirve fiyatına ulaşmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.