Pearl (PEARL) Nedir?

Pearl (PEARL) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
656 kez okundu

Pearl (PEARL), bir kripto para birimidir. Ayrıca Tron20 ağı üzerinde inşa edilmiştir. İnternet sitelerinde belirli havuzlara para yatırıp karşılığında PEARL Token kazandıracak bir sistem üzerine kurulmuştur. Bu yazımızda Bitci.com.tr olarak, Pearl Nedir sorusuna cevap vereceğiz. Keyifli okumalar dileriz.

Pearl Nedir?

Pearl, tek bir token ile birçok Blockchain’de staking gerçekleştirilebilecek bir projedir. Projenin geliştiricileri, yatırımcılara token kazandırma vaadinde bulunmaktadır. Havuzlara aktarılan belirli token’larla pasif gelir elde edilebilmektedir. Projenin sürdürülebilirliği için hayati önem taşıyan birbirini destekleyen tamamlayıcı bir mekanizma üzerinde çalışmaktadır.

Her alım satım işleminin belirli bir yüzdesi vergi olarak tahsil edilmektedir. Tahsil edilen vergi ücretleri, hazineye gönderilir. Bu hazinenin adı, yeniden temellendirme hazinesidir. Burada mevcut ve gelecek dönem için yeniden temellendirme protokollerine yatırım yapılır. Projenin devamının sağlanması adına en önemli protokoldür. Ayrıca protokol, ilk yatırım işlemlerini yatırımcılar adına yaptığı için hem bir yatırım hem de güvenlik görevi üstlenmektedir.

Geri satın alma ve yakma mekanizmasının verimliliği, geri alımları ve yakmaları başlatmak için yeniden temel ödüllerini kullanma konseptinde yatmaktadır. Buna ek olarak, bu eylemleri başlatmak için fonlar dışarıdan aktarılmaktadır. Ayrıca projeye düzenli olarak destek sağlanmaktadır.

Token’ın kıtlık seviyesi, fiyat hareketini sürekli olarak yukarı çekmek için tasarlanmıştır. Ancak bu durum bazen çok sert aşağı yönlü hareketleri de tetiklemektedir. Projenin çeşitli platformlarında ve ürünlerinde uygulanan merkezi olmayan yönetim, kullanıcılara verileri ve mali durumları üzerinde daha fazla kontrol sağlama imkanı sağlamaktadır.

PEARL Toplam Arzı ve Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre PEARL bugün 11,17 dolardan işlem görmektedir. Ayrıca son 24 saatlik işlem hacmi 20.257,15 dolardır. Bu verilere göre token’ın son 24 saatte fiyatı yüzde 5,1 artış yaşamıştır. Pearl yaklaşık 2 yıl önce 3 Eylül 2020’de 6.302,93 dolar ile tüm zamanların en yüksek fiyatına ulaşmıştır.

Token’ın toplam arzı 21 milyon olarak belirlenmiştir. Belirlenen bu oranın yüzde 2’si işlemlerin gerçekleşmesiyle yakılacaktır. Ayrıca gerçekleşen her alım satım işleminde yüzde 3 oranında yakım gerçekleştirilmektedir. Son olarak proje son aşamaya geldiğinde yüzde 50 oranında staking özelliği başlatacaktır. Buna ek olarak, dolaşımda bulunan token’ların yüzde 70’ni yakacaktır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.