OriginTrail (TRAC) Nedir?

OriginTrail (TRAC) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
1025 kez okundu

OriginTrail (TRAC) tedarik zinciri endüstrisini hedefleyen bir proje olarak tanımlanmaktadır. Bitci.com olarak bu makalede OriginTrail Nedir ve TRAC Nedir sorularına yanıt vereceğiz. Ayrıca TRAC coin fiyatına değineceğiz. Keyifli okumalar dileriz.

OriginTrail Nedir? TRAC Nedir?

Önemli kabul edilen varlıkları organize eden ve onları keşfedilebilir, doğrulanabilir ve değerli kılan dünyanın ilk merkeziyetsiz bilgi grafiğidir. (Decentralized Knowledge Graph) Fiziksel dünyayı (sanat, sağlık, moda, eğitim, tedarik zincirleri) ve dijital dünyayı (metaverse, NFT, DeFi) birbirine bağlamaktadır. 

Gelişmiş bilgi grafiği teknolojisi şu anda Google ve Facebook gibi trilyon dolarlık şirketlere güç sağlamaktadır. OriginTrail, merkezi olmayan bilgi grafiğini Web3 için yeniden şekillendirerek, hem fiziksel hem de dijital varlıklardaki verileri birbirine bağlamak, doğrulamak ve değerlendirmek için yeni bir yapı sağlamaktadır. Blok zincir teknolojisini kullanarak bilgi akışını daha kolay, daha uyarlanabilir, daha ucuz, daha hızlı ve daha güvenli hale getirmeyi amaçlamaktadır.

OriginTrail (TRAC) Nasıl Çalışır? Origin Trail (TRAC) Ekibi Kimlerden Oluşur?

Uçtan uca bilgi, yapay zeka ve oracles ile izlenen tamamen merkezi olmayan bir bilgi grafiği ağında paylaşılıp güvence altına alınmaktadır. Ayrıca OriginTrail’in merkezinde, belirli bir süre boyunca verileri paylaşan veya tutan merkezi olmayan bir düğüm ağı bulunmaktadır.

Diğer yandan projede blok zinciri alanında deneyimli isimler çalışmaktadır. OriginTrail çekirdeki ekibi, Ziga Drev, Tomaz Levak, Branimir Rakic ve Jurij Skornik’ten oluşmaktadır.

TRAC Nedir?

TRAC, kendisini “merkezi olmayan bilgi grafiği” olarak tanımlayan OriginTrail’e güç veren bir Ethereum tokenidir. Bu token; tedarik zinciri takibinden sanat, diploma ve işletme sertifikalarının doğrulanmasına kadar her konuda verileri keşfetmek, yönetmek ve depolamak için kullanılmaktadır. Ayrıca TRAC tokeni, ağda veri işleme ve depolamada da kullanılmasıyla öne çıkmaktadır.

OriginTrail (TRAC) Toplam Arzı Nedir? TRAC Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre OriginTrail (TRAC) maksimum ve toplam arz miktarı 500,000,000 TRAC’tır. Dolaşımdaki arz miktarı ise 369,649,417 TRAC olarak dikkat çekmektedir. Bununla birlikte son 24 saatlik ticaret hacmi 1,105,597$ olan OriginTrail’in (TRAC) piyasa değeri 73,476,284$’dır.

TRAC şu anda kripto para borsalarında 0,197$ seviyesinden işlem görmektedir. Ancak Kasım 2021’de 3,50$ seviyesine kadar yükselmiş ve kendi fiyat rekorunu kırmayı başarmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.