Orchid (OXT) Nedir?

Orchid (OXT) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
434 kez okundu

Orchid, merkezi olmayan bir sanal özel ağ sağlayarak kullanıcıların küresel bir hizmet sağlayıcı havuzundan bant genişliği satın almalarına olanak tanımaktadır. Bitci.com olarak bu makalede Orchid (OXT) nedir sorusuna yanıt vereceğiz.

Orchid (OXT) Nedir?

Herkes için açık ve erişilebilir internetin yeniden kurulmasına yardımcı olmayı hedeflemektedir. Platform, bu işlevini gerçekleştirmek için OXT tokenini ve akıllı bir sözleşmeyi kullanmaktadır. Bununla birlikte bu akıllı sözleşmenin sahip olduğu iki önemli işlev vardır: Bu işlevler şunlardır:

  • Token teşvikli bant genişliği proxy’si için yeni bir VPN protokolü
  • Algoritmik reklam ve ödeme

Orchid kullanıcıları, bir sağlayıcı dizini kullanarak bant genişliği satıcılarına bağlanır ve olasılıksal nano ödemeler kullanarak ödeme yapar. Böylece paketlerdeki Ethereum işlem ücretleri kabul edilebilir derecede düşük olmaktadır.

Platformun dört kurucusu bulunmaktadır. Bu kurucular Dr. Steven Waterhouse, Jay Freeman, Brian J. Fox ve Gustav Simonsson’dur. Platformun CEO’su Waterhouse, aynı zamanda Pantera Capital’in kurucu ortaklarından biridir.

OXT Nedir?

Orchid’in kripto para birimi OXT’dir. OXT, ERC-20 standardına sahip bir tokendir. Ticaret teşviki sağlayıp ağın değerini yükseltmektedir.

Orchid Protokolü Nedir?

Kapsam olarak OpenVPN veya Wireguard’a benzer özel bir VPN protokolü kullanmak üzere tasarlanmıştır. Orchid protokolü, yüksek performanslı ve ağ iletişimi tasarlanmıştır. Tarayıcıların içinden video ve ses iletmek için yaygın olarak kullanılan bir web standardı olan WebRTC’nin üzerinde çalışmaktadır.

Orchid’in (OXT) Toplam Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre Orchid toplam arzı 1,000,000,000 OXT’dir. Dolaşımdaki arz miktarı ise 591,544,728 OXT’dir. Bununla birlikte projenin son 24 saatlik ticaret hacmi 8,649,959$ iken toplam piyasa değeri 130,001,131$’dır.

Orchid’in (OXT) işlem gördüğü mevcut fiyat 0,219884$’dır. Ancak Nisan 2021’de 1$’ı aşmış ve 1,03$’ü görerek kendi fiyat rekorunu kırmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.