Orbs (ORBS) Nedir?

Orbs (ORBS) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
1185 kez okundu

Orbs (ORBS) toplu kullanım uygulamaları için tasarlanmış, geliştiricilere uygun bir performans, maliyet, güvenlik ve kullanım kolaylığı karışımı sunan açık kaynaklı bir kamu blok zinciri altyapısıdır. Bitci.com olarak bu makalede Orbs Nedir sorusuna yanıt vereceğiz. Ayrıca ORBS coin fiyatına değinmeyi de ihmal etmeyeceğiz. Keyifli okumalar dileriz.

Orbs Nedir?

Ölçeklenebilirlik, düşük ücretler, performans, güvenlik ve kullanım kolaylığını birleştiren halka açık bir blok zinciri altyapısıdır. Protokol, merkezi değildir ve Proof-of-Stake (PoS) konsensüsünü kullanan, izinsiz bir onaylayıcılar ağı tarafından yürütülmektedir.

Orbs (ORBS) platformu, toplu kullanım (mass-use) uygulamaları için tasarlanmıştır. Ek olarak eksiksiz bir blok zinciri yığınını desteklemektedir. İşletmeler ve diğer büyük ölçekli tüketici uygulamaları için pratik blok zinciri çözümleri sunan merkezi olmayan, açık ve şeffaf bir ağ olarak da tanımlanmaktadır.

Platform, 2017 yılında kurulmuştur. Blok zinciri ölçeklenebilirliğini sağlamak için blok zinciri sanallaştırma özelliğini ve randomized proof-of-stake’i (RPoS) kullanan bir altyapı oluşturmayı başaran deneyimli mühendisler tarafından geliştirilmiştir.

Orbs (ORBS) Kim Tarafından Kuruldu?

Platformun dört kurucusu bulunmaktadır. Bu kurucular; Daniel Peled, Tal Kol, Netta Korin ve Uriel Peled. Daniel Peled, Orbs’un (ORBS) başkanı olarak görev almaktadır. Aynı zamanda PayKey adlı İsrail merkezli bir fintech girişiminin kurucu ortağı ve CEO’sudur.

Orbs (ORBS) Neden Farklıdır?

Platform, akıllı sözleşmeleri destekleyen ve halihazırda mevcut Ethereum standartlarını tamamlayarak çalışan halka açık bir blok zinciri platformudur. Bu Orbs-Ethereum kombinasyonu, platformdaki dApp’lerin (merkeziyetsiz uygulama) güvenlik, likidite, düşük tarifeler, ölçeklenebilirlik ve ödeme altyapısına erişim sağlayarak her iki zincirden aynı anda yararlanmasını sağlamaktadır.

Orbs (ORBS) Toplam Arzı Nedir? ORBS Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre Orbs (ORBS) toplam arz miktarı 10,000,000,000 ORBS’tur. Öte yandan dolaşımdaki Orbs (ORBS) arz miktarı 2,935,696,296 ORBS olarak dikkat çekmektedir. Bununla birlikte Orbs (ORBS) son 24 saatlik ticaret hacmi 1,844,230$ iken piyasa değeri 105,489,134$’dır.

Orbs (ORBS) şu anda kripto para borsalarında 0,0359$ seviyesinden işlem görmektedir. Ancak Mart 2021’de Orbs (ORBS) 0,360$ seviyesine kadar yükselmiştir. Bu sayede de kendi fiyat rekorunu kırmayı başarmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.