OmiseGO

OmiseGO

Bitci.com
Bitci.com
1641 kez okundu

OmiseGOEthereum platformunda verilen bir kripto para birimi olurken; sembolü OMG olarak belirlendi.

OmiseGO, hem itibari para hem de merkeziyetsiz para birimlerine karşı gerçek zamanlı, eşler arası değer değişimi ve ödeme servisleri sağlayan, dijital cüzdanlarda kullanılabilen, en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum tabanlı finansal bir teknolojidir. Bu doğrultuda mali katılımın sağlanması ve kurumların bozulması için tasarlanırken; ağı ve dijital cüzdan aracılığıyla, 2017 senesinin son çeyreğinden bu güne tüm yatırımcılar tarafından erişilebilir bir duruma getirildi.

Bu sanal para birimi, Blockchain yani blok zincir işlem ücretlerinden kazanç sağlarken; kullanım açısından Visa/Mastercard/Western Union’a benzer şekilde olma potansiyeline sahiptir. Aynı zamanda ödeme işlemcileri, ağ arası geçitleri ve finansal şirketler arasında bulunan koordinasyon problemine çözüm sunmaktadır.

OmiseGO Madenciliği

Sanal para birimi OmiseGO şu anda proof of work (PoW) ile çalışıyor. Yani yenilikçi teknoloji olan Blockchain madencilik işi yapan kişiler tarafından güven altında tutuluyor. Bu durumun dezavantajı ise madenciliğin merkezileşme ihtimalinin olmasıdır. Bu da madencilik işi yapan bir madenci açgözlülüğü ile çok yüksek gelen elektrik faturaları, yüksek işlem ücretleri ve yavaş işlem riski anlamına taşıyor. Örnek vermek gerekirse, Bitcoin madenciliğiyle ilgili riskleri gösterebiliriz.

OmiseGO Fiyatı ve Şuan Ne Kadar?

Kripto para birimi OmiseGO, bu yazıyı hazırladığımız dakikalarda (07.08.2019) 1.46 dolar seviyesinde bulunurken; dünkü fiyatına göre ise yüzde 2.12 seviyesinde aşağıda işlem görüyor. OmiseGO, satın almak istiyorsanız hemen www.bitci.com’a hiçbir ekstra ücret vermeden üye olabilirsiniz. Borsa menüsünden OMG seçerek belirlediğimiz sayıda OMG sahibi olabilirsiniz.

2017 Aralık ayında 19.6 dolar seviyesini görerek rekor seviyeye ulaşan OmiseGO, bu yazıyı hazırladığımız dakikalarda (07.08.2019) 1.46 dolar seviyesinde işlem görüyor. OmiseGO, dünkü fiyatına göre ise yüzde 2.12 seviyesinde değer kaybetti.

1 OmiseGO Kaç TL ve Kaç Dolar?

2017 Aralık ayında tarihi zirvesini gören OmiseGO’nun TL olarak değerine baktığımızda 8.20 TL seviyesinde hareket ediyor. OmiseGO sahibi olmak artık çok kolay. Hemen www.bitci.com’a herhangi bir ek ücret vermeden üye oluyoruz. Borsa menüsünden OMG seçerek istediğimiz sayıda OMG alımı yapabilirsiniz.

Ethereum platformunda verilen bir kripto para birimi olan OmiseGO, bu yazıyı hazırladığımız zamanda (07.08.2019) 1.46 dolar seviyesinde hareket ederken; dünkü fiyatına göre yüzde 2.12 seviyesinde aşağıda bulunuyor.

OmiseGO Satın Al

Dijital para birimi OmiseGO, satın almak için kripto para birimi borsa platformlarına üye olmanız gereklidir. Bu kripto para borsa platformları üzerinden kısa bir sürede hesap açarak istediğiniz sanal para birimi üzerinden sanal para alım ve satım işlemlerinizi yapabilirsiniz.

OmiseGO Grafik ve Analiz

Sanal para birimi piyasa dünyasına yatırım yapacak kişiler, herhangi bir yatırım kararı almadan önce ilgilendikleri sanal para biriminin geçmiş verilerini grafik üzerinden incelemeleri yararlarına olacaktır. Yatırımcılar böylece yatırım yapacakları kripto paranın fiyat hareketlerini ve dip, zirve noktalarıyla ilgili bilgi sahibi olarak; sonrasında yatırım kararı alması kolaylaşır.

Sanal para birimi OmiseGO’ya sahip olmak isteyen yatırımcıların, herhangi bir yatırım kararı alma öncesinde dijital para birimiyle ilgili yayınlanan analizleri incelemeleri; özellikle de isim yapmış analistlerin analizlerini değerlendirmeleri yatırım kararı almalarında faydalı olacaktır.

OmiseGO Türkiye ve Borsası

Bütün dünyada olduğu gibi Türkiye’de de kişilerin dijital para birimi OMG ve diğer sanal para birimlerini satın alacağı dijital para birimi borsa platformları faaliyet göstermektedir. 

Kripto para birimlerine yatırım yapmak isteyen kişilerin ilgili artıkça, dijital para borsa platformlarının da sayısı aynı şekilde yükselmiştir. Ancak yatırım yapmak isteyen yatırımcılar, işlem yapacakları sanal borsaları seçerken oldukça dikkatli davranmaları faydalarına olacaktır.

OmiseGO Nasıl Üretilir?

Bu sanal para birimi şu anda proof of work (PoW) ile çalışıyor. Yani yenilikçi teknoloji olan Blockchain madencilik işi yapan kişiler tarafından güven altında tutuluyor. Bu durumun dezavantajı ise madenciliğin merkezileşme ihtimalinin olmasıdır.

OmiseGO Forum ve Haber

Kripto para birimlerinin konuşulduğu sayısız forum sitesi olmakla beraber, bu kullanılan forum sitelerinde yatırımcılar birbiriyle etkileşim haline girerek hangi kripto birimine yatırım yapacakları konusunda karar verebiliyor.

Kripto para piyasalarıyla ilgili haber akışları ve yine piyasalarla ilgili gelişmelerin kripto para değerleri zerinde etkili olduğuna sık sık şahit oluyoruz. OmiseGO satın almak isteyen yatırımcıların OMG haberlerini yakinen takip etmeleri yatırım kararı vermek açısından yararlı olacaktır.

OmiseGO Nasıl ve Nereden Alınır?

OmiseGO, kripto para borsalarından satın alabilir ve satabilirsiniz.

Kripto para borsalarında OmiseGO, alım satım platformunun değerlendirmesinden geçtikten sonra satılabilmektedir. Bitci.com profesyonel kripto değerlendirmesinden geçmiş olan kripto paralar için hemen üye olabilirsiniz.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.