OMG Network (OMG) Nedir?

OMG Network (OMG) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
688 kez okundu

OMG Network (eski adıyla OmiseGO), Ethereum ve herhangi bir ERC-20 tokeni için bir değer aktarım ağı olarak görev yapan ağdır. Bitci.com olarak bu makalede OMG Network Nedir ve OMG Nedir sorularına yanıt vereceğiz. Keyifli okumalar dileriz.

OMG Network Nedir? OMG Nedir?

Ethereum için bir Katman-2 ölçekleme protokolüdür. Kendisini ilk üretim sınıfı katman-2 Ethereum ölçeklendirme çözümü olarak tanımlamaktadır. Eskiden OmiseGO adıyla anılırken daha sonra isim değişikliğine gitmiş ve bugünkü OMG Network adını almıştır.

Bu protokolün başarmayı amaçladığı şey, altta yatan katmanın güvenlik garantilerinden yararlanırken daha düşük maliyetle daha yüksek işlem hacmini sağlamaktır. Yani insanların parayı ve çeşitli dijital değerleri blok zincirinde daha hızlı, daha ucuz ve güvenlikten ödün vermeden taşımasına sağlamayı hedeflemektedir.

Bu sebeple OMG Network (OMG), Ethereum olan kök zincire bağlanmadan önce işlemleri toplu hale getiren bir alt zincirin oluşturulmasına dayanmaktadır. Alt zincir, güven ve “arbitration” katmanı olarak kök zincire dayanmaktadır. Bu tür bir ilişkide, alt zincirde bir şeyler ters giderse, kullanıcıların fonları güvende kalmalıdır.

OMG Nedir?

Platformun yerel kripto para birimi OMG’dir. Protokolün tokeni olan OMG, kullanıcıların işlem ücretlerini ödeyebilecekleri ve ağ ile etkileşime girebilecekleri birincil yöntem olarak adlandırılmaktadır.

OMG Network (OMG) Kurucusu Kimdir? Tarihi Nedir?

OMG Network’ün (OMG) mevcut CEO Vansa Chatikavanij’dir. Ağ, şu anda dünyanın çeşitli yerlerinde 50’den fazla çalışandan oluşan bir ekibe sahiptir. Bununla birlikte OMG Network, daha önce Omise Holdings isimli Tayland merkezli bir fintech firması olan SYNQA’nın bir yan kuruluşu olarak faaliyet göstermekteydi. CEO Chatikavanij, bugünkü görevi olan CEO’luğa terfi etmeden önce 2019 yılına kadar şirkette genel müdürlük görevini sürdürüyordu.

OMG Network (OMG) Toplam Arzı Nedir? OMG Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre OMG Network (OMG) maksimum ve toplam arz miktarı 140,235,398 OMG’dir. Bununla birlikte yine aynı verilere göre maksimum ve toplam arz miktarının tamamı dolaşımdadır.

OMG şu anda kripto para borsalarında 1,71$ seviyesinden işlem görmektedir. Ancak Ocak 2018’de 25,62$ seviyesine kadar yükselmiş ve kendi fiyat rekorunu kırmayı başarmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.