Oasis Network (ROSE) Nedir?

Oasis Network (ROSE) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
1072 kez okundu

Oasis Network (ROSE), Cosmos SDK ile oluşturulmuş, açık finans için gizliliğe odaklanmış akıllı sözleşme platformudur. Proje; veri gizliliğini ve kullanıcı gizliliğini destekleyen uygulamalara ve kullanım durumlarına öncelik vermektedir. Bitci.com olarak bu makalede ROSE Nedir sorusuna yanıt vereceğiz. Ayrıca ROSE’un kurucusu, özellikleri ve fiyatına değineceğiz.

Oasis Network (ROSE) Nedir?

Yeni nesil blok zinciri için tasarlanan Oasis Network, açık finans ve sorumlu veri ekonomisi için gizliliğin etkinleştirildiği ilk blok zinciridir. Yüksek verimli ve güvenli mimarisiyle bir araya gelen Oasis Network, DeFi’yi güçlendirmektedir.

Oasis, kullanıcılara ürettikleri verilerin kontrolünü ele geçirme şansı vermektedir. Ek olarak kullanıcılara, uygulamalarla stake etme ve ödül kazanma şansı veren “Tokenized Data” isimli yeni bir dijital varlık türü yaratmaktadır.

Oasis Network’ün (ROSE) Kurucusu Kimdir?

Oasis Network’ün geliştiricisi Oasis Labs, 2018 yılında Kaliforniya Üniversitesi profesörü Dawn Song tarafından kurulmuştur. Geliştirme ekibi protokol gelişimi için Polychain Capital ve Binance Labs’tan 45 milyon dolar topladı.

Oasis Network’ün (ROSE) Özellikleri Nelerdir?

  • Özel ve Ölçeklenebilir DeFi: Oasis Network, DeFi’ye gizlilik ve ölçeklenebilirlik getirmiştir. Özel akılı sözleşmeler, yüksek ölçeklenebilirlik ve verileri tokenleştirme yeteneği sağlamaktadır. Bu; özel krediler, eksik teminatlı krediler ve özel AMM’ler gibi yeni kullanım durumlarına yol açmaktadır.
  • Verileri Tokenleştirme: Oasis Network’ün gizli bilgi işlem ve blok zincirinin benzersiz kombinasyonu, Tokenized Data adı verilen yeni bir paradigma sağlamaktadır. Tokenized Data ile kullanıcılar; verilerini analiz eden veya kullandıklarını hizmetlerin hassas bilgilerini nasıl tükettiğinini kontrol etmek isteyen uygulamalarla verilerini stake ederek ödüller kazanabilmektedir.
  • Paralel Akıllı Sözleşme Katmanları: Oasis ParaTime ölçekleme mimarisi, yürütmeyi fikir birliğinden ayırmaktadır. Bu sayede hızlı işlemler, yüksek ölçeklenebilirlik ve büyük iş yüklükleri desteklenmektedir. Herkes kendi ParaTime’ını oluşturabilmektedir. Bu da Oasis Network’ün zengin bir uygulama ve kullanım senaryoları ekosistemini desteklemesine izin vermektedir.

Oasis Network’ün (ROSE) Toplam Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre Oasis Network’ün (ROSE) maksimum ve toplam arz miktarı 10,000,000,000 ROSE’dur. Dolaşımdaki arz miktarı ise 3,490,000,000 ROSE’dur. Bununla birlikte son 24 saatlik ticaret hacmi 70,127,888$ olan ROSE’un piyasa değeri 829,600,857$’dır.

ROSE şu anda kripto para borsalarında 0,239217$ seviyesinden işlem görmektedir. Ancak Ocak 2022’de 0,597347$ seviyesine kadar yükselmiş ve kendi fiyat rekorunu kırmayı başarmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.