NULS (NULS) Nedir?

NULS (NULS) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
1605 kez okundu

NULS, stake yoluyla madencilik yapmak için Kredi Kanıtı (PoC) konsensüs mekanizmasını kullanan hizmet odaklı bir blok zinciri projesidir. Bitci.com olarak bu makalede NULS Nedir sorusuna yanıt vereceğiz. Ek olarak NULS’un özelliklerine, ürünlerine ve fiyatına değineceğiz. Keyifli okumalar dileriz.

NULS (NULS) Nedir?

Özelleştirilebilir modüller ve zincirler arası çalışabilirlik sağlayan modüler tabanlı mimariye sahip bir blok zincirdir. İki parçalı tasarımı, mikro hizmet ve işlevsel modüllerdir. Diğer yandan özelleştirilebilir hizmetler sunan bir blok zinciri altyapısı ve küresel bir açık kaynaklı topluluk blok zinciri projesi olarak da tanımlanmaktadır.

NULS’a yatırım yapan kuruluşlar arasında şunlar bulunmaktadır: Bitmain, BitMart Labs, Chain Capital, IBG, Quest Capital, Ulysses Capital, Waterdrip Capital.

Bununla birlikte NULS birden fazla özelliğe sahiptir. Bu özellikler şu şekilde sıralanmaktadır:

  • Çevre dostu teknoloji
  • Çapraz zincir
  • Uyarlanabilirlik
  • Tasarruf
  • Zaman testi
  • Merkeziyetsizlik
  • Kurumsal düzey
  • Üçüncü nesil blok zinciri

NULS Ürünleri Nelerdir?

NULS ChainFactory

ChainFactory; geliştirici olmayanların, modüler çözümler deposundan seçilen modülleri otomatik olarak dağıtarak yeni bir zincir oluşturmasına olanak tanımaktadır. Ayrıca grafiksel kullanıcı arayüzüne sahip platform olarak da ifade edilmektedir.

NULS ChainBox

ChainBox çözümü, geliştiricilere ortak bir depodan modüller seçme, bunları değiştirme ve hatta yenilerini ekleyerek yüksek düzeyde özelleştirilmiş blok zincirleri oluşturmak için kullanılan kapsamlı bir araç paketi sağlamaktadır.

NULS SCO

SCO platformu; NULS tabanlı projelerin POCM akıllı sözleşme blok zincirlerini kullanarak tokenleri NULS sahiplerine güvenli bir şekilde yayınlamasına ve dağıtmasına izin vermektedir.

NULS Tokeni Nedir?

Her NULS token sahibi, oy kullanma hakkına sahiptir. Her 1 NULS, 1 oya eşittir. Topluluk üyeleri; NULS topluluğu, Konsey, teklifler, kurallar vb.’nin çalışma mekanizmasını tam olarak anlamalı ve NULS’un merkeziyetsiz yönetişim sürecine aktif olarak katılmalıdır. Üstelik platform; oylamanın NULS’un gelişimi için çok önemli olduğunu ve sorumlu bir şekilde sık sık oylamalara katılım sağlanması gerektiğini de ifade etmektedir.

NULS token sahipleri, teklif oluşturma hakkına sahiptir. Öneriler, Topluluk Konseyi’nde Yönetim Kurulu tarafından incelenip halk oylamasına açılmaktadır. Ek olarak teklifler, finansman desteği için başvurma hakkına sahiptir.

NULS’un Toplam Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko’da yer alan bilgilere göre NULS maksimum arzı 210,000,000 NULS, toplam arzı 117,313,236 NULS’tur. Projenin dolaşımdaki arz miktarı ise 96,193,272 NULS’tur. Bununla birlikte son 24 saatlik ticaret hacmi 9,329,440$ olan projenin piyasa değeri 37,453,754$’dır.

NULS’un işlem gördüğü mevcut fiyat 0,388553$’dır. Ancak Ocak 2018’de 8,53$’a kadar yükselmiş ve kendi fiyat rekorunu kırmayı başarmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.