Nexus (NXS) Nedir?

Nexus (NXS) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
940 kez okundu

Nexus (NXS) gelişmiş eşler arası ağlar ve dijital para birimi aracılığıyla dünyayı iyileştirmek için tasarlanan, açık kaynaklı ve güvenilir bir dijital defterdir. Bitci.com olarak bu makalede Nexus Nedir ve NXS Nedir sorularına yanıt vereceğiz. Ayrıca NXS tokeninin arzına ve fiyatına değineceğiz. Keyifli okumalar dileriz.

Nexus Nedir? NXS Nedir?

Merkezi olmayan bir P2P blok zinciri ağı ve NXS isimli kripto para birimi geliştiren bir blok zinciri teknolojisi şirketidir. Nexus, kuantum hesaplamanın geliştirilmesiyle verilen güvenlik tehditlerine karşı dayanıklı olacak şekilde tasarlanan bir blok zinciri defterini kullanmaktadır. Ayrıca artırılmış ölçeklenebilirlik, hız, güvenlik ve erişilebilirliğe sahip bir P2P blok zincir destekli bir ağ olarak da tanımlanmaktadır. Nexus (NXS) bunu kuantuma dayanıklı bir 3D blok zinciri kullanarak ve bunu bir uydu alanıyla entegre ederek gerçekleştirmektedir.

Nexus (NXS), 571-bit özel anahtarları, 1024-bit Skein ve Keccak kuantum dirençli hashing algoritmalarını ve kriptografik kimlik ve sahiplik kanıtı sistemi sağlayan imza zincirlerini (sigchains) birleştirerek yüksek güvenlik düzeyine ulaşmaktadır. Burada Developcoins, gelişmiş özellikleri sayesinde Nexus blok zincirinde kripto para oluşturulmasına yardımcı olmaktadır.

Nexus (NXS) Nasıl Kuruldu?

2014 yılında Coinshield adı altında başlatılan Nexus projesi yeni bir proje olarak tanımlanmaktadır. Proje, Eylül 2014’te Colin Cantrell tarafından kurulmuştur. Platformun ilk uygulamaları yalnızca fikir birliği için ana kanalı içeriyordu. Ancak sonunda “hash” ve “holding” kanalları da eklenmiştir.

Nexus (NXS) Neden Farklıdır?

Modern blok zinciri mimarisi, ağındaki her bilgisayarın işlemleri işlemesi gerektiği takdirde bazı ölçeklenebilirlik sorunlarıyla karşılaşabilmektedir. Ancak Nexus platformu ise  paralel işleme sistemini uygulayan blok zinciri mimarisi üzerine inşa edilmiştir. Platform, “Çok Boyutlu Zincirleme” olarak adlandırılan mimarinin merkezinde yer almaktadır. Bu sayede güvenliği tehlikeye atmadan, platformun kullanıcı tabanının genişlemesine paralel olarak ölçeklendirme sunulmaktadır.

Ayrıca blok zinciri, ek güç elde etmek isteyen merkezi madencilik havuzlarının baskısına karşı hassastır. Nexus (NXS) merkezileştirme yerine, mevcut kaynakların yeterli düzeyde bütünlük sağlamasına izin verilen dağıtılmış bir sistem modelini teşvik etmeye çalışmaktadır.

Nexus (NXS) Toplam Arzı Nedir? NXS Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre Nexus (NXS) toplam arz miktarı 78,000,000 NXS’tir. Ancak dolaşımdaki arz miktarı tam olarak bilinmemektedir.

Bununla birlikte NXS tokeni şu anda kripto para borsalarında 0,0559$ seviyesinden işlem görmektedir. Ancak Ocak 2018’de 13,75$ seviyesini görerek kendi fiyat rekorunu kırmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.