NEXO (NEXO) Nedir?

NEXO (NEXO) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
1166 kez okundu

Ethereum blockchain altyapısına sahip platformların sayısı gün geçtikçe artıyor. Onlardan biri de NEXO’dur. Kullanıcılarına kayda değer hizmet ve kolaylıklar sunan NEXO’nun piyasadaki işlem hacmi de büyümektedir. Öyleyse NEXO Nedir? sorunuzu cevaplamaya hazır olun. İşte tüm yönleriyle NEXO.

NEXO (NEXO) Nedir?

NEXO, kullanıcılarına anlık kripto para kredisi sunan gelişmiş niteliklere sahip dijital varlık platformudur.

Platformunun yerel kripto para birimi, NEXO’dur. Blok zincir tabanında kredileri sağlamak için kullanılan token, NEXO platform kullanıcılarına değer katan bir tokendir. Proje, 20’den fazla kripto para birimini destekler. Bunun için de alınan kredileri başka birimlere çevirme şansınız vardır. Ayrıca ERC-20 tabanlı bir kripto para birimi olan NEXO, e-ticaret finansman işlemlerinde de kullanılmaktadır.

Platform, verimsiz kredi piyasasını düzeltmek amacıyla 2007 yılında kurulmuştur. NEXO platformu bugün kullanıcıların platform vasıtasıyla varlıklarından günlük kar elde etmeleri, varlılarını diledikleri gibi alıp satabilmelerine yaramaktadır.

NEXO’nun en önemli özellikleri arasında dünyanın ilk Amerika Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) uyumlu varlık temelli tokeni olması yer almaktadır. Bunların yanında NEXO, sahiplerine şirket karından %30 oranında düzenli olarak pasif gelir de sağlamaktadır.

NEXO token, kripto destekli anında kredilerde %50’ye kadar indirimli faiz oranlarından faydalanma imkanı tanımaktadır. BTC, ETH, XRP, LTC, NEXO, BNB ve birkaç büyük stablecoin’e ek olarak platformda teminat olarak da kabul edilmektedir.

NEXO’nun Avantajları Nelerdir?

Kripto kredi alımını pratik ve kolay hale getiren NEXO en çok bu özelliği sayesinde tercih edilme sebebi. Ancak bunun gibi daha çok fazla özelliği kullanıcıları cezbediyor. İşte NEXO’nun fayda odaklı tüm özellikleri:

  • NEXO platformu sayesinde ağda geleneksel bankacılık hizmetlerinden kredi onayı alamayanlara, coin kredisi verebilirsiniz. Geri ödemeleri ise faizli talep ederler.
  • Platformun kredisini veren ve alan taraf akıllı sözleşmeler ile güven altına alınır. İşlem kanıtları sisteme geçer.
  • Bu token kripto para cüzdanları arasında sınır ötesine yollanabilir. Bu işlemde ve diğer tüm takaslarda masraflar düşüktür.

NEXO’nun Geleceği Nasıl?

Uzmanların bu proje hakkında görüşleri genellikle olumlu yönde. Birçok analist, yatırımcıların NEXO platformu ile kar elde edebileceğine inanıyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.