New Bitshares (NBS) Nedir?

New Bitshares (NBS) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
1019 kez okundu

New BitShares, DeFi’nin ve DEX’in DPSOS konsensüsüne ve DAO yönetim yapısına dayalı bir açık kaynak çözümüdür. (OSS) Bitci.com olarak bu makalede NBS Nedir sorusuna yanıt arayacağız.

New Bitshares (NBS) Nedir?

Platform, bir BitShares çatalı ve Proof of Stake veya dPos konsensüs algoritmasını kullanan bir genel blok zinciri altyapısıdır. 

NBS, hızlı ve istikrarlı bir merkezi olmayan değişim ve merkezi olmayan finansal platform oluşturmak için blok zinciri dünyasındaki gelişmiş grafen teknolojisini kullanmaktadır. NBS topluluğu, dünyanın her yerindeki blok zincir meraklılarından ve finansal yatırımcılardan oluşmaktadır.

New BitShares’in Özellikleri Nelerdir?

  • Grafen Mimarisi: Mevcut blok zincir alanındaki en büyük teknolojilerden biridir. Blok zinciri uygulamalarını daha yüksek işlem hacmine, güçlü ve istikrarlı mimariye ulaştırmaktadır. Ayrıca NBS’ye göre blok zinciri teknolojisinin öncüsüdür.
  • Madencilik Ekolojisi: Yatırımcılar NBS’ye sahip oldukları sürece iç pazar madenciliğine katılabilmektedir. Madencilik havuzu, kalıcı ve sürdürülebilir olan BTC ile aynı düzenli yarılanma modelini uygulamaktadır.
  • Kararlı, Güvenli ve Hızlı: Geliştirme ekibi ve topluluk üyeleri; ağın istikrarını, güvenliğini ve hızını sağlamak için dünya çapında dağıtılmış ağ düğümleri oluşturmaktadır. 
  • Gelişmiş Hesap: NBS blok zinciri tek hesaptan çok imzalı hesaba, sermaye kontrolünden hesap kontrolüne dek eksiksiz bir hesap modeline sahiptir. Bu model kurumsallar için de uygundur.
  • Özelleştirilebilir Varlık: Herhangi bir kişi ya da kuruluş, NBS sisteminde özel varlıklar yayınlayabilmektedir. 
  • Veri Şeffaflığı: Blok zincirindeki işlemlerin verileri, anlaşılması kolay bir şekilde kullanıcılara gösterilmektedir. Tüm veriler şeffaf ve izlenebilirdir. Zincirdeki veriler değiştirilemez veya geri alınamaz. Bu da CEX pazarındaki merkezileşmenin çeşitli sorunlarını da ortadan kaldırmaktadır.

NBS Tokeni Nedir?

New BitShares’in kripto para birimi NBS’dir. Aşağıdakiler için kullanılan bir yerel yardımcı program tokenidir:

  • İşlemleri işleme ve veri depolama ücretlerinin karşılanması.
  • Ağ kaynaklarının kullanımına karar vermek için yönetim oylamasına katılım.
  • Sisteme katkıda bulunanlara ödül verilmesi.

New BitShares (NBS) Toplam Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre New BitShares’in (NBS) maksimum ve toplam arzı 3,600,000,000 NBS’dir. Dolaşımdaki arz miktarı ise 3,100,174,293 NBS’dir. Bununla birlikte son 24 saatlik ticaret hacmi 2,605,993$ olan projenin piyasa değeri 46,691,608$’dır.

NBS tokeni şu anda borsalarda 0,01496246$ seviyesinden işlem görmektedir. Ancak Nisan 2021’de 0,051117$ seviyesine kadar yükselmiş ve kendi fiyat rekorunu kırmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.