NEO

NEO

Bitci.com
Bitci.com
1305 kez okundu

NEO, merkezi Şangay olan Onchain aracılığıyla geliştirilen ve başlangıçta Antshares olarak bilinen ancak sonrasında ismini NEO ile değiştiren bir sanal para birimidir. NE0, 2014 senesinde kurulurken, 2015 yılı Haziran ayında açık kod olarak GitHub’da yayınlandı. Kuruluşundan bu yana NE0 ekibi kripto para piyasasının çok sayıda yükselişine ve düşüşüne tanık oldu.

NE0, yenilikçi teknoloji Blockchain yani blok zinciri kullanarak fiziksel mal varlıklarını dijital şekle dönüştürmek için kullanılıyor. Bunun yanında kendi kendine çalışabilen ve akıllı sözleşmeleri kullanan dağınık ağa da sahiptir. Bu bahsettiğimiz sebeple kripto para birimi NE0 kendi ağına ‘akıllı ekonomi’ ismini vermiştir.

NEO, Blockchain yani blok zinciri teknolojisi ile merkeziyetsiz, güvenilir, şeffaf ve mali aracı kurumlar olmadan dijital varlık işlemleri yapılmasını sağlıyor. Yatırımcılar bu sanal paranın blok zincirinde sahip olduğu varlıkları kaydedebilir, aynı zamanda ticaret yapabilir ve değişik türde varlıkların dolaşımını sağlayabilir. Ayrıca NEO’ya kayıt edilmiş tüm varlıklar yasal olarak da korunuyor.

NEO Madenciliği

Kripto para birimi NE0 madenciliğinin amacı, ‘akıllı ekonomi’ ile ilgili bilgi vermesidir. Bunun dışında NEO madenciliğinin ilerlemesinin sebebiyle ilgili olarak; NEO’yu oluşturan ve oluşturanların fikirleri ve Segwit (Segrageted Wittness – ayrılmış tanıklık) söylenebilir.

NEO Fiyat ve Şuan Ne Kadar?

Her kripto para biriminde olduğu gibi NEO’da da ortaya çıktığı günden bu güne sert fiyat hareketleri yaşanmıştır. NE0 bu yazıyı hazırladığımız zamanda 11 dolar seviyesinde hareket ederken; dünkü fiyatına göre ise yüzde 1 aşağıda işlem yapıyor.

Kendi ağına ‘akıllı ekonomi’ ismini vermiş olan NE0, sert fiyat hareketleri ile dalgalanırken 2018 yılı Ocak ayında 110 doların üzerine çıktı. Dijital para birimi NE0, bu yazıyı hazırladığımız dakikalarda ise 11 dolar seviyesinde işlem görüyor. 

1 NEO Kaç TL ve Kaç Dolar?

2014 senesinde kurulurken, 2015 yılı Haziran ayında açık kod olarak GitHub’da yayınlanan NEO’nun TL fiyatına baktığımızda; 1 NEO şu dakikalarda (30.07.2019) 62 TL seviyesinde hareket ediyor. NE0 sahibi olmak artık oldukça kolay. 

NEO ortaya çıktığı ilk günden beri sert fiyat hareketleri yaşarken;  NE0 bu yazıyı hazırladığımız zamanda 11 dolar seviyesinde hareket ediyor. Aynı zamanda kripto para birimi dünkü fiyatına göre ise yüzde 1 değer kaybetmiş bulunuyor.

NEO Satın Al

NEO sahibi olabilmek için kripto para borsa platformlarını kullanmanız gerekmektedir. Ancak işlem yapacağınız kripto para borsasını seçerken güvenilir ve saygın platformlarından birini seçmeniz yararınıza olacaktır. 

NEO Grafik ve Analiz

Sanal para piyasalarına yatırım yapan yatırımcılar, herhangi bir yatırım adımı atmadan önce ilgili sanal para biriminin geçmiş verilerini içeren grafiği inceleyerek hem fiyat hareketleri hem de dip ve zirve noktaları konusunda fikir sahibi olabilirler. Böylelikle de yatırımcının yatırım kararı alma noktasında yardımcı olur.

NEO sanal para birimi sahibi olmak isteyen kişilerin, yatırım yapmadan önce ilgili kripto para birimiyle ilgili yayınlanan birçok analizi incelemeleri ve değerlendirmeleri doğru zamanda doğru yatırım kararı almalarına yardımcı olacaktır. Özellikle de isim yapmış analistlerin analizlerini takip etmenizi öneririz.

NEO Türkiye ve Borsası

Global piyasalarda olduğu gibi Türkiye’de de yatırımcıların NEO sanal para birimini satın alacağı kripto para borsa platformları bulunmaktadır. Sanal para borsalarında kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilen 

anal paralara olan yatırımcı ilgisi artıkça buna bağlı olarak da sanal para borsa platformlarının sayısı artmıştır. Yalnız yatırım yapacak kişiler işlem yapacağı platformu seçerken oldukça dikkatli davranmalıdır.

NEO Nasıl Üretilir?

Dijital para birimi NEO, birçok kripto para biriminde olduğu gibi madencilik yoluyla üretilmektedir.

NEO Forum ve Haber

NEO’ya yatırım yapan ya da yatırım yapmayı planlayan yatırımcılar birçok forum sitesinde yer alan başlıklar altında fikir alış verişinde bulunarak yatırımlarına yön verebiliyor. Ancak, bu durum bir takım riskler de barındırabilir. Bu sebeple kişiler dikkatli olmalı ve güvenilir sitelerden uzaklaşmamalıdırlar.

Kripto para birimi NE0, yaşadığı fiyat hareketleri ile birçok yatırımcıların dikkatini çekerken,  yatırımcı sayısını artırmayı sürdürmektedir. Sanal para birimleri üzerinde yaşanan fiyat hareketlerinde yaşanan yeni gelişmelerin ve haber akışlarının da etkisi olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Yani kripto para birimi dünyasına yatırım yapan yatırımcıların haber akışlarını ve yaşanan son gelişmeleri takip etmeleri doğru yatırım kararı almak konusunda fayda sağlayabilir.

NEO Nasıl ve Nereden Alınır?

NEO kripto para borsalarından satın alabilir ve satabilirsiniz.

Kripto para borsalarında NEO, alım satım platformunun değerlendirmesinden geçtikten sonra satılabilmektedir. Bitci.com profesyonel kripto değerlendirmesinden geçmiş olan kripto paralar için hemen üye olabilirsiniz.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.