NEAR Protocol (NEAR) Nedir?

NEAR Protocol (NEAR) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
1466 kez okundu

NEAR, NEAR Protocol zinciri üzerinde çalışan merkezi olmayan bir uygulama platformudur. Dünya çapında yüzlerce makinede çalışan bu blok zinciri, yeni web için güçlü ve merkeziyetsiz bir veri katmanı oluşturacak kadar performanslı ve güvenli olacak şekilde düzenlenmiştir. Protokol sistemlerin nasıl tasarlandığı, uygulamaların nasıl oluşturulduğunu ve web’in nasıl çalıştığını değiştirme potansiyeli olan bir platformdur. Alex Skidanov ve Illia Polosukhin tarafından tasarlanmıştır. Protokol, Proof of Stake (Pos) konsensüs modelini kullanmaktadır. Protokolün kripto para birimi NEAR koindir.

NEAR Protocol (NEAR) Nedir?

NEAR Protocol, uygulamaları web üzerinde kullanıma uygun hale getirmek için tasarlanan bir protokoldür. Son kullanıcılar için deneyim sunmak, kapasiteyi milyonlarca cihaz arasında ölçeklendirmek ve geliştiricilere uygulamaları için yeni iş modelleri sağlamak için oluşturulan bir projedir.

NEAR Protocol’un kendi tanımına göre platform, basit, güvenli ve ölçeklenebilirdir. Bu sebeple milyonlarca kişiye yeni deneyimler icat etmesi ve keşfetmesi için güç vermektedir.

NEAR Protocol’un (NEAR) Amacı Nedir?

Geliştirici ve girişimcilerin para ve kimlik gibi yüksek değerli varlıklarını güvence altına alır. Üstelik bunu yaparken, bunlara tüketicinin erişebileceği kadar performanslı ve kullanılabilir hale getiren uygulamalar oluşturulmasına olanak tanımaktadır.

NEAR dijital dünyada çok zincirli geleceğe inanmaktadır. Bundan dolayı platform Ethereum, Polkadot, Cosmos ve daha fazlasıyla uyum içinde çalışmaktadır. Varlıkların serbest akışına ve ağlar arasındaki iletişime izin verir.

Ek olarak NEAR Protocol, Web 3’ün benimsenmesinin önündeki engelleri ortadan kaldırmaktadır. Protokol yüksek hız, düşük ücret, aşamalı UX ve iklim dostu blok zinciriyle büyümeyi hedeflemektedir.

NEAR Protocol’un (NEAR) Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre NEAR Protocol toplam 1,000,000,000 NEAR’lık arza sahiptir. Protokolün dolaşımdaki arzı ise 622,103,218 NEAR’dır. Protokolün mevcut fiyatı 11,13$’dır. Ancak geçtiğimiz günlerde (16 Ocak 2022) 20$’ı aşmış ve 20,44’ü görerek fiyat rekoru kırmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.