MovieBloc (MBL) Nedir?

MovieBloc (MBL) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
1020 kez okundu

MovieBloc dünyanın en büyük katılımcı merkezli film ekosistemidir. Platform sayesinde içerik oluşturucular eşit tarama fırsatlarına, şeffaf gelir paylaşımlarına ve izleyici verileri sahip olmaktadır. Üstelik izleyiciler çeşitli filmlerin keyfini çıkarıp, ek olarak film pazarlama ve altyazı hazırlamayla da para kazanabilecek. Bitci.com olarak bu makalede detaylı olarak MovieBloc Nedir sorusuna yanıt vereceğiz.

MovieBloc (MBL) Nedir?

MovieBloc üç katmandan oluşmaktadır. Bunlar topluluk, pazar ve kaynak yaratmadır.

MovieBloc katılımcıları birbirine bağlayan merkeziyetsiz bir film topluluğudur. Pazar katmanı, filmlerin, altyazıların ve pazarlama malzemelerinin katılımcılar arasında alınıp satılabildiği yerdir. Kaynak yaratmada ise platform bir film festivaline ev sahipliği yapabilmektedir. Ek olarak yaratıcılara bağış kanalı açarak onların MovieBloc’a yüksek kaliteli filmler yapmaya devam etmesine olanak sağlamaktadır.

Organik olarak birbirine bağlı üç katman film üretimine, tanıtıma ve dağıtımına çeşitli şekillerde katkıda bulunan hizmet kullanıcılarıyla döngü oluşturmaktadır.

Moviebloc (MBL) Ekosistemi

Ekosistemde içerik oluşturucular, içerik sağlayıcılar ve yöneticiler gibi dağıtım haklarına sahip bir kişi veya gruptur. Yaratıcılar, akıllı sözleşmeye göre gelir satışlarından otomatik olarak pay alırlar.

İçerik oluşturucu, izleyici verilerine başvurabilir. Üstelik fiyat ya da satış yönetimini gerektiği gibi değiştirme hakkına da sahiptir. Yaratıcılar, çalışmalarının topluluk tarafından değerlendirilmesini ve takdir edilmesini sağlamak için MovieBloc film festivaline katılmaktadırlar.

Yaratıcı küratörler, seçilen filmlerin reklamını yapmaktadırlar. Bir film seçildikten sonra küratör, filmi kendi salonuna yerleştirecek ve izleyici çekmek için reklama başvuracaktır. Ek olarak küratör çevirmen tutabilir, belli ülke ve pazarları hedefleyebilmektedir.

Çeviri, filmin dünya çapında gösterilebilmesi için önemlidir ve MovieBloc da bu durumu önemsemektedir. Çevirmenler küratörler tarafından işe alınabilir. Ancak bunun dışında gönüllü olarak ya da izleyiciler arasından seçilip bağış alarak da çeviri yapabilmek mümkünüdür. Çevirmen kullanıcılar MovieBloc’ta film izleyen izleyicilere hizmet etmektedir. Kullanıcılar yasa dışı içeriği bildirerek ya da bir film incelemesi yaparak ödüllendirilmektedir.

MBL Token Nedir?

Platformun kripto para birimi MBL’dir. tokeni filmle ilgili her katılımcının teşvik, işe alım, takas ve diğer üyelerle paylaşım yapabileceğini bir tokendir.  Yaratıcılar, ağlarına diğer üreticiler, yatırımcılar ve küratörlerle girerler. Küratörler ise kaliteli içerikleri keşfedip filmleri dağıtmak için işe alımlar yapmaktadır. Üstelik bireysel kullanıcılar da içerik oluşturuculara MBL ile bağışta bulunabilmektedir.

MovieBloc’un (MBL) Toplam Arzı ve Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre MovieBloc’un arzı 30,000,000,000 MBL’dir. Dolaşımdaki arz ise 3,528,314,334 MBL’dir. MBL’nin mevcut fiyatı 0,00596152$’dır. Ancak Nisan 2021’de 0,04503220$’a kadar yükselmiş ve kendi fiyat rekorunu kırmıştır. Projenin piyasa değeri 20,973,227$’dır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.