MOBOX (MBOX) Nedir?

MOBOX (MBOX) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
1559 kez okundu

MOBOX, kullanıcıları katılımları için ödüllendiren, topluluk odaklı bir GameFi platformudur. Bitci.com olarak bu makalede MOBOX (MBOX) Nedir sorusuna yanıt vereceğiz. Ayrıca MBOX’un güçlü yönlerine ve fiyatına değineceğiz. Keyifli okumalar dileriz.

MOBOX (MBOX) Nedir?

Kendini “GameFi” olarak tanımlayan platformdur. Yani oyun (Game) ve merkeziyetsiz finansın (DeFi) karışımıdır.

Ücretsiz bir oyna-kazan oyunudur. MOBOX kullanıcıları sandıkların kilitlerini açmak ve alınıp satılabilen MoMo NFT’lerini almak için “anahtarlarını” kullanmaktadır. Bazı MoMo’lar, kendilerini diğerlerinden daha nadir kılan özelliklere sahiptir. 

Oyun; bir başka bir blok zincir tabanlı oyun Axie Infinity ile sıklıkla kıyaslanabilmektedir. Ancak MOBOX’un farkı şudur: Axie Infinity, maliyetli bir oyundur. Bununla birlikte MOBOX’u oynamak ise ücretsizdir. Yine de NFT’lerin kilidini açıp “KEY” tokenlerini kazanmak için MBOX veya diğer kripto para birimlerini stake etmeniz gerekmektedir. Bu da oyununun tamamen ücretsiz olmadığına dair bir işarettir.

MOBOX’un (MBOX) Güçlü Yönleri Nelerdir?

  • Ücretsiz oynayıp gelir elde edebilme: Kullanıcılar katılımları için ödüllendirilmektedir.
  • Sahibi oyunculardır: Oyuncular, oyun içi varlıkların gerçek sahipliğini almaktadır. Oyunda kazanılan varlıklar oyuncuya ait olur ve sonsuza kadar blok zincirinde kalır.
  • NFT’ler için katma değer: Varlıklar tüm ekosistemde kullanılmaktadır. NFT’ler birlikte çalışabilirliğine odaklanarak, varlıklar aynı anda birden fazla oyunda kullanılabilir ve yepyeni bir eğlence dünyası yaratmaktadır.

MOMOverse Nedir?

Nerede olursanız olun tüm cihazlardan erişebileceğiniz bir çapraz platform metaverse’dir. MOMOverse, içerik oluşturmak şansı vermenin yanı sıra oyuncuları, geliştiricileri ve koleksiyoncuları katılımları için ödüllendirmektedir.

  • MOMO Avatar: MOMO Avatarları, MOMOverse’de olduğunuz kişidir. Her Avatar, ikisi aynı olmayan benzersiz bir ERC721 NFT’dir.
  • MOMO NFT’leri: Kullanıcılar eşsiz NFT’lerle çiftlik (farm) yapıp savaşabilmektedir. Ayrıca oyucular böylece getiri de kazanabilmektedir. MOMO’lar, MOMOverse içinde yaşayan sevimli yaratıklar olarak tanımlanmaktadır. Oyuncular, MOMO’ları elde ederek MOMOverse içindeki oyunlarda bunları çeşitli şekilde kullanabilmektedir.
  • Blind Box: MOBOX Blind Boxes, her birinde QR kodu bulunan benzersiz MOMO figürlerini içeren gerçek yaşam “kör kutularıdır.” Oyuncular, QR kodunu tarar ve benzersiz MOMO figürü, Binance Smart Chain’de basılıp MOMOverse genelinde kullanılır.
  • Oyunlar: NFT Farmer, Blokchain Brawler, Token Master, Trade Action, MOMO: Tactical Party Slaye

MOBOX’un (MBOX) Toplam Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre Mobox’un (MBOX) maksimum arzı 1,000,000,000 MBOX iken toplam arz miktarı 378,869,559 MBOX’tur. Bununla birlikte MOBOX’un dolaşımdaki arz miktarı ise 174,614,653 MBOX’tur. Ek olarak son 24 saatlik ticaret hacmi 14,634,687$ olan Mobox’un piyasa değeri 96,793,047$’dır.

MBOX tokeni şu anda kripto para borsalarında 0,652$ dolar seviyesinden işlem görmektedir. Ancak Aralık 2021’de 15,44$ seviyesine kadar yükselmiş ve kendi fiyat rekorunu kırmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.