Mithril (MITH) Nedir?

Mithril (MITH) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
1164 kez okundu

Mithril, Ethereum blok zinciri üzerinde merkezi olmayan bir sosyal medya platformudur. İçerik oluşturucuları ağa katkılarından dolayı ödüllendirmek için yeni ve mevcut sosyal medya ağlarına entegre edilecektir. Platform bunu “Sosyal madencilik” olarak adlandırmaktadır. Bitci.com olarak bu makalede Mithril (MITH) nedir sorusuna yanıt vereceğiz. Ek olarak proje hakkında diğer merak edilen konulara da değineceğiz.

Mithril (MITH) Nedir?

MITH, mevcut nesil kullanıcılarının ihtiyaçlarını karşılayan yenilikçi bir sosyal medya platformu olan Lit’e yardım program tokeni olarak çıkmıştır. Platforma göre genç nesil, hem sosyal medyayı kullanıyor hem de kriptoyu erken benimseyen nesil olarak dikkat çekmektedir. Anlık mesajlaşma, hikaya paylaşımı vs. gibi özellikler lansman için Lit’te mevcuttur. Lit, kullanıcıların içeriklerinden kolay para kazanmaları için sosyal ağlara entegre edilecektir.

MITH’in Kurucusu Kimdir?

Mithril; Pantera Capital, Sora Ventures, QTUM Foundation, AMIS ve Blockstate’ten danışmanlarda 17 Media ekibi tarafından kuruldu. Platform Tayvan merkezlidir ve şu anda platformun başındaki isim Jeffrey Huang’dır.

Mithril’in (MITH) Amacı Nedir?

Bugün büyük sosyal medya platformları, kullanıcılar üzerinden milyarca dolar para kazanmaktadır. Kullanıcılar, bu platformlar için içerik üretiyor. Üstelik gizlilikleri ihlal edilmesine rağmen platformdan herhangi bir ücret kazanmıyorlar.

Mithril ise bu problemden ötürü ortaya çıkmış bir proje. Platformda göre sosyal medya kullanıcıları, sosyal medyayı kullandıkları için ödüllendirilmelidir. Platform da bunu MITH tokeni ile gerçekleştirme hedefindedir.

Mithril işlemlerin tüm katılımcılar için güvenli ve emniyetli olmasını sağlamak için blok zincir teknolojisinden yararlanacaktır. Ek olarak bu teknoloji sayesinde verimli, güvenilir ve değişmez bir şekilde kaydedebilen merkeziyetsiz bir veri depolaması mümkündür.

MITH Tokeni Nedir?

Kullanıcılar MITH tokenini tanışma hizmetleri, premium içerik kanalları ve canlı yayın uygulamaları vb. hizmetler için kullanabilecek. Kullanıcılar paylaşımlarının yarattığı etkiye göre MITH tokeniyle ödüllendirilecek. Ayrıca platform, Tayvan ve Hong Kong’daki perakendecilerden başlayarak MITH’in bir ödeme yöntemi olarak iş görmesi için de çalışmaktadır. Ek olarak Mithril Vault sayesinde hesabında MITH tutan kullanıcıların BTC ve ETH ile işlem de yapabilmektedir.

Mithril’in (MITH) Arzı ve Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre Mithril (MITH) toplam arzı 1,000,000,000 MITH’tir. Dolaşımdaki arz ise 618,753,636 MITH’tir. Şu anda Mithril’in mevcut fiyatı 0,03690813$’dır. Ancak 2018’de 3,82$’a kadar yükselmiş ve kendi fiyat rekorunu kırmıştır. Projenin piyasa değeri 23,044,573$’dır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.