Mines of Dalarnia (DAR) Nedir?

Mines of Dalarnia (DAR) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
513 kez okundu

Mines of Dalarnia, prosedürel olarak oluşturulan seviyelere sahip, oynaması ücretsiz bir 2D aksiyon-macera oyunudur. Platformun kripto para birimi DAR’dır. Bitci.com olarak bu makalede Mines of Dalarnia Nedir sorusuna yanıt vereceğiz.

Mines of Dalarnia (DAR) Nedir?

Mines of Dalarnia’yı oyuncuların oyun içi kaynaklar ve mineraller aramak için çeşitli arazilerde mücadele edeceği bir 2D platform-madencilik oyunu olarak tanımlamak mümkündür.

Oyuncular; nadir kalıntılar ve eserler ararken diğer yandan Dalarnia dünyasında ilerlemek için çeşitli oyun içi öğelerle becerilerini ve donanımlarını geliştirebilir. Oyun içerisinde keşfedilecek araziler ve tek başınıza veya arkadaşınızla öldürebileceğiniz çeşitli canavar türleri bulunmaktadır.

Mines of Dalarnia’da oyundaki tüm varlıklar NFT olarak temsil edilmektedir. Bu varlıklar açık pazarlarda ihraç edilip takas edilebilmektedir.

Oyuncular, oyunda farklı şekillerde token kazanma şansına sahiptir. Toplanan mineraller ve araçlar, kripto para birimleri için NFT pazarlarında işlem görebilmektedir. Ek olarak oyuncular DAR’da yarışmalara katılıp token ödüllerinden de yararlanabilmektedir. Oyuncular, bu yarışmalarda seviyelerine göre gruplandırılmaktadır. Bir oyuncu ne kadar gelişmişse bu yarışmalar için ödüller de o kadar yüksek olmaktadır. Ek olarak oyuncular, getiri elde etmek ve oyunlarının daha hızlı ilerlemesini sağlamak için DAR tokenlerini stake edebilmektedir.

DAR Token Nedir?

Mines of Dalarnia’nın kripto para birimi DAR’dır. DAR, yönetişim tokenidir ancak görevi bununla sınırlı kalmaz. Kullanıcılar, araçları yükseltmek ve pazarda ticaret yapmak için de DAR tokenini kullanmaktadır.

Oyuncular, çeşitli oyun içi görevlerini tamamladığında veya canavarları mağlup ettiğinde DAR ile ödüllendirilmektedir. Yine oyuncular, DAR’ı kullanarak tüm kullanıcılara açık NFT pazarlarından aletler ve mineraller satın alabilmektedir. Ek olarak DAR kullanılarak, oyuncular oyunun mülk yönetimi aracılığıyla diğer kullanıcılardan toplu seviye de satın alabilmektedir.

Mines of Dalarnia’nın (DAR) Toplam Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre Mines of Dalarnia’nın (DAR) maksimum ve toplam arz miktarı 800,000,000 DAR’dır. Ancak dolaşımdaki arz miktarı tam olarak bilinmemektedir. Platformun bu yazı yazıldığı sıradaki son 24 saatlik ticaret hacmi 494,130,800$ olarak hesaplamıştır.

DAR tokeni şu anda kripto para borsalarında 1,63$ seviyesinden işlem görmektedir. Bu hafta en düşük 0,93$ seviyesi gören DAR, en yüksek ise 1,70$ seviyesini görmüştür. Bununla birlikte DAR, Kasım 2021’de 6,38$’a kadar yükselmiş ve kendi fiyat rekorunu kırmayı başarmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.