Metronome (MET) Nedir?

Metronome (MET) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
201 kez okundu

Metronome (MET) kendi kendini yönetme, güvenilirlik ve taşınabilirlik için optimizasyon için sağlamayı amaçlayan kripto para projesidir. Bitci.com olarak bu makalede Metronome (MET) Nedir sorusuna yanıt vereceğiz. Keyifli okumalar dileriz.

Metronome (MET) Nedir?

2018’de piyasaya sürülen ve birçok DeFi projesine öncülük ettiği ifade edilen kripto para projesidir. Metronome’in (MET) akıllı sözleşmeler seti, ilk AMM DEX’lerden birinin yanı sıra günlük müzayedeler yoluyla sürekli para basma mekanizmasını içermekteydi. Dört yıl boyunca Metronome (MET) bu şekilde çalışmaya devam etti. Ancak mimarisi ve birleştirilebilirlik eksiği, hızla değişen DeFi sektöründe gelişim sağlamasını engelledi. Metronome (MET) ekibi ise bu açığı kapatmak yeni çalışmalar yaptı. Öyle ki şu anda platform ekibi; kripto alanında belirli bir blok zincirine bağlı olmayan ancak herhangi bir uyumlu blok zincirinin üzerine binebilecek bir “vagon” olarak kullanılabilecek para birimini oluşturmayı hedefliyor.

Metronome’un (MET) Amacı Nedir?

Platform kendi kendini yöneten ilk “cross-blockchain” kripto para birimi olduğunu ifade etmektedir. Ana hedefi, dağıtılmış uygulamalar için daha güvenilir bir değer deposu sunmaktadır. Ayrıca birden fazla blok zincirde harcama yapmak için kullanılan birincil para birimi olmayı amaçlamaktadır.

Metronome (MET) Kurucusu Kimdir?

Platform ekibi profesyonel kişilerden oluşmaktadır. En üstte Jeff Garik (Baş Tasarımcı ve Kurucu Ortak), Matthew Roszak (Kurucu Ortak), Jordan Kruger (Genel Müdür) ve Manoj Patidar (Baş Mühendis) bulunmaktadır.

Ekip dışında ise proje; Jaxx, Delta Strategy Group ve Perkinscoie gibi stratejik ortaklıklara sahiptir. Ayrıca New Alchemy, Zeppelin ve Smith+Crown

Metronome (MET) Toplam Arzı Nedir? MET Token Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre Metronome (MET) toplam arz miktarı 14,377,915 MET’tir. Ancak dolaşımdaki arz miktarı tam olarak bilinmemektedir. Bununla birlikte Metronome’un (MET) son 24 saatlik ticaret hacmi ise 130,828$ olarak dikkat çekmektedir.

MET tokeni şu anda kripto para borsalarında 1,14$ seviyesinden işlem görmektedir. Üstelik bu yazının yazıldığı son 24 saatlik zaman diliminde %1555,5’lik bir artış göstermiştir. 24 saat evvel 0,066$’lık değeri bulunan Metronome (MET) güç içerisinde 1,15$’ı görmüştür. Üstelik Ekim 2021’de ise MET token fiyatı 6,51$’ı görmüş ve proje kendi fiyat rekorunu kırmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.