Metaverse Coinleri Nelerdir?

Metaverse Coinleri Nelerdir?

Bitci.com
Bitci.com
570 kez okundu

Metaverse Coinleri bir anda hayatımıza girdi ve giderek popülerleşmeye devam ediyor. Bu hızlı yükseliş devam ederken kripto para birimleriyle ilgilenen herkes metaverse coinler’e büyük bir merak duyuyor.

“Metaverse coinleri nelerdir?” “Nereden alınır?” “Metaverse coin’in farkı ne?” gibi sorular kripto para kullanıcılarının cevabını merak ettiği soruların başında gelmektedir.

Metaverse Nedir?

Bu coinlere dair önemli noktaları anlayabilmek için önce son dönemde sıkça kullanılan “metaverse” kavramının ne demek olduğuna bakmak gerekiyor. Çok fazla kişinin fikir sahibi olduğu bu konu bir yandan da hala gizemini koruyor. “Metaverse nedir?” diye sorulduğunda ise metaverse’i özetle “sanal evren” diye açıklamak mümkün.

Daha geniş bir şekilde baktığımızda metaverse; sanal arsaların, karakterlerin, evlerin, yatların ve gerçek dünyadaki hemen her şeyin yer aldığı, kişilerin avatarları aracılığıyla etkileşime geçebildiği bir dijital dünyadır. İlk kez 1992 yılında Neal Stephenson’ın bilim kurgu romanı Snow Crash’de adı geçen metaverse, gerçekliğin tüm boyutlarını içine alan bir kavram olarak olarak İnternet’i de kapsamaktadır.

Facebook’un Metaverse Girişimi!

Son olarak Facebook’un kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg, şirketin adının ‘Meta’ olarak değiştirdiğini duyurdu. Bunun ardından meta kelimesi tüm dünyanın daha fazla konuştuğu bir gelişme olarak global etkisini gösterdi.

İnsanların internet üzerinde var olan bir dünyaya bağlanma fikrini ifade olan Metaverse’in herkes tarafından hızla tanınması paralel olarak kripto para piyasasını da harekete geçirdi. Metaverse coin de neredeyse metaverse kavramıyla eş zamanlı bir biçimde hayatımızın içine girdi.

Metaverse Coin Nedir?

Blockhain teknolojisi yardımıyla Metaverse coin’leri kripto para piyasasındaki yerini aldı. Tıpkı Bitcoin ve diğer altcoinlerde olduğu gibi yükselişe de geçti. Metaverse dünyasında boy gösteren tüm kripto para projeleri metaverse coinleri kapsamındadır.

Metaverse Coinleri Nasıl Alınır?

Bu coinleri, diğer coin veya tokenler gibi kripto para borsaları üzerinden satın alabilirsiniz. Birçok güvenilir kabul edilen global borsadan metaverse coinlerini satın almak mümkün.

Adından Söz Ettiren Metaverse Coinleri!

Metaverse başlığı içerisine giren neredeyse yüz tane coin mevcut. İleride bu coinlerin sayısının daha da yükseleceği tahmin ediliyor. Kripto piyasasında en öne çıkan metaverse coinler şunlar:

  • AXS
  • MANA
  • ENJ
  • SAND
  • WEMIX
  • DVI
  • ATLAS
  • Aavegotchi (GHST)

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.