Metal (MTL) Nedir?

Metal (MTL) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
3442 kez okundu

Metal (MTL) kripto para birimlerini basitleştirmek ve onları halk için daha erişebilir kılmak isteyen bir blok zinciri projesidir. Proje, kullanıcıların sadece bir telefon kullanarak dünyanın her yerine anında para transfer etmelerini sağlamayı amaçlamaktadır. Ek olarak kullanıcılara her satın alımları için ödüller sunulması planlanmaktadır.

Projenin CEO’su Marshall Hayner’dır. Glenn Marien CTO’luk görevini üstlenirken Irina Berkon ise CFO olarak görev yapmaktadır.

Platform misyonunu şu şekilde açıklamıştır: “Dünyanın paranın etrafında döndüğünü söylüyorlar. Ancak para neyin etrafında dönüyor? İnsanlar etrafında döndüğünü ve arzularımızın etrafında döndüğünü söylüyoruz. Para bir amaç için araç değildir. Başlangıç için bir araçtır. Paranın bizim için çalıştığı, bizim para için çalışmadığımız daha iyi bir dünyaya inanıyoruz. Metal’de yaptığımız şey bu. Dünyanın paranın paraya bakışı değiştirelim. Metal’in zamanı geldi.”

Metal (MTL) Nedir?

Metal (MTL), platform ürünlerinin (Ödeme aracı, borsa vb.) yerel para birimi ve ekosistemin önemli bir parçası olarak tanımlanmaktadır.

Platformun öne çıkan ürünü ödeme aracı olan Metal Pay’dir. Metal Pay’de kullanıcıların arkadaşlarına herhangi bir kripto para göndermesi ve alması ücretsizdir. Kripto para ödemeleri hızlı ve kolay hale getirmek için tasarlanan platform; gönderirken veya alırken kullanıcılardan ücret almaz.

Pay kullanıcıları, MTL’ye sahip oldukları takdirde diğer kripto para birimlerini satın alırken önemli ölçüde daha az ücret ödemektedirler. Bununla birlikte 10.000 MTL’ye sahip olan kullanıcılar ise ücretsiz işlem gerçekleştirmektedir.

Platformun diğer ürünü Metal X borsasında ise kullanıcılar MTL olarak ödeme yaparak ücretleri azaltabilmektedir. MTL şu anda Ethereum platformunda çalışan bir kripto paradır. Ancak yerel blok zincirinde kullanıma sokulması da planlanmaktadır.

ABD merkezli eşler arası (P2P) ödeme platformu Metal Pay’in ABD’de para aktarma lisansı almasının ardından MTL fiyatın önemli bir artış görülmüştü.

Metal’in (MTL) Özellikleri Nelerdir?

  • Kazan, gönder, kullan: Kullanıcılar, gerçek hayatta MTL ve diğer kripto para birimlerini satın almak için Metal Pay’i kullanabilmektedir.
  • Kolaylık: Platformun ödeme sistemi platform tarafından “para göndermenin en iyi yolu” olarak tanımlanmaktadır. Kullanıcılar arkadaşlarına kolayca ve anında ödeme yapabilmektedir.
  • Maliyetsiz: Platformda para göndermenin kullanıcıya herhangi bir maliyeti yoktur. Kullanıcılar herkese her zaman ücretsiz olarak ödeme yapmaktadır.

Metal’in (MTL) Toplam Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko’da yer alan verilere göre Metal’in (MTL) toplam arzı 66,588,888 MTL’dir. Dolaşımdaki arz miktarı ise 64,633,864 MTL’dir. Son 24 saatlik ticaret hacmi 31,104,787$ olan piyasa değeri 127,115,773$’dır.

Metal (MTL) şu anda borsalarda 2,00$ seviyesinden işlem görmektedir. Ancak Ocak 2018’de 17,03$ seviyesine kadar yükselmiş ve kendi fiyat rekorunu kırmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.