Metadium (META) Nedir?

Metadium (META) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
600 kez okundu

Metadium (META), kendisini ‘kendi kendine egemen kimlik vizyonunu gerçekleştirmek için halka açık bir blok zinciri üzerine inşa edilmiş bir kimlik ekosistemi’ olarak adlandırmaktadır. Bitci.com olarak bu makalede Metadium Nedir ve META Nedir sorularına yanıt vereceğiz. Keyifli okumalar dileriz.

Metadium Nedir? META Nedir?

İnternetin blok zinciri üzerine inşa edilmiş yeni nesil kimlik protokolü katmanı olarak tanımlanmaktadır. Merkezi olmayan dijital kimliği desteklemektedir. Üstelik yeni nesil kimlikleri güvenli bir şekilde sunmaktadır.

Metadium (META) SGK ilkelerine uyan yeni nesil bir kamu blok zinciridir. Kullanıcıların kimlik korumasına ve sürekli inovasyona odaklanan, sürekli büyüyen bir ekosistem yaratma amacındadır. Metadium (META) teknolojisi; DID, NFT ve DeFi odaklı birden fazla hizmette kullanılmaktadır. Ayrıca platform; geleneksel kurumlar ve blok zinciri tabanlı uygulamalar arasında köprü görevi gören AML uyumluluğuna sahiptir. Kullanıcısına risk yönetimi çözümleri sağlayarak tanımlama, kimlik doğrulama ve kripto işlem yönetimine de güç vermektedir.

Kullanıcı kimlik doğrulaması ve kişisel bilgi doğrulamaya ek olarak Metadium’un “Meta ID” hizmetiyle bir bireyin dijital kimliğinin çeşitli yönlerinin yönetimini desteklemektedir. Platform “Keepin” isimli bir uygulamaya sahiptir. Bu uygulama; Meta ID aracılığıyla servis sağlayıcıları ve son kullanıcıları birbirine bağlayan bir Metadium uygulamasıdır.

Metadium (META) Ne Yapıyor? Avantajları Neler?

Proje; bireylerin kimliklerini yönetmek için merkezi bir otoriteye güvenme ihtiyacını ortadan kaldırarak dijital kimliklerin ademi merkeziyetçiliğini desteklemektedir. Yani bireylerin  varlıklarını doğrulamak için merkezi bir otoriteye veya başka bir aktöre güvenmesi gerekmemektedir. Diğer yandan protokol; ölçeklenebilir, performanslı ve ölçeklenebilir yeni nesil kimlik platformlarını da kolaylaştırmaktadır.

Metadium (META) Özellikleri Nelerdir?

Yüksek hız: Metadium, kurumsal ortamlar için uygun 4.000 tps’nin üzerinde bir işlem işleme hızını desteklemektedir.

Kolay Katılım: Teknolojisi EVM ile uyumludur. Üstelik standart API/SDK sağlayarak entegrasyon sürecini hızlı ve kolay hale getirmektedir.

Koruma: Metadium, düğüm izinlerini ayarlama ve gizlilik koruması için veri şifreleme gibi kurumsal uyumluluğa uygun yüksek güvenlik özellikleri sağlamaktadır.

Metadium (META) Toplam Arzı Nedir? META Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre Metadium (META) toplam arz miktarı 2,000,000,000 META’dır. Dolaşımdaki Metadium (META) arz miktarı ise 1,687,369,624 META’dır.

META coin şu anda kripto para borsalarında 0,0316$ seviyesinden işlem görmektedir. Ancak Nisan 2021’de 0,452$ seviyesine kadar yükselmiş ve kendi fiyat rekorunu kırmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.